На форумі YES Україні порадили подолати одну з найбільших проблем – корупцію

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Куди рухається світова економіка – це ще одна важлива тема, на яку сьогодні говорили на форумі «Ялтинська європейська стратегія». Своїми думками ділилися колишній голова МВФ Домінік Стросс-Кан та економіст Всесвітнього банку Мартін Вульф. 
В Ялті на саміті про економічні небезпеки та можливості говорили надзвичайно цікаво та просто найвпливовіші економісти світу.
Зокрема десятий голова міжнародного валютного фонду, Домінік Стросс-Кан спрогнозував справжній буревій усім економікам світу. Але найбільше песимізму від француза дісталося Євроспілці.
«Гадаю, що ми стоїмо перед справжньою бурею. Сьогодні зранку я хочу сказати тільки одне – глобалізація це війна. Нова війна, тотальна війна. І я бачу, що лише в деяких частинах світу, Європа не входить, готові до війни», – сказав Доміник Стросс-Кан, голова міжнародного валютного фонду (2007-2011).
Але з таким страшним військовим майбутнім світових економік не погодився головний економічний оглядач «Financial Times» і в минулому економіст Всесвітнього банку. За словами Мартина Вульфа нинішня світова криза для всіх економік світу це змога перебудуватися.
«У світі більше нема дешевих грошей. Нині є сильний дисбаланс. Грошей, які лежать на депозитах, тобто приватних заощаджень більше ніж проектів, куди ці фінанси можна інвестувати. Нам треба вкладати в розвиток інфраструктури. Будувати аеропорти, дороги. Це потяг, який витягне нас усіх з кризи», – висловився Мартин Вульф, головний економічний коментатор «Financial Times».
Антикризові рецепти для української економіки озвучив колишній президент світового банку. Робер Зеллик побажав українській владі активніше впроваджувати реформи і долати одну з найбільших проблем – корупцію. І попередив, що це не буде легко.
«Зважаючи на те, що в Україні є величезний людський і природній ресурси, вам треба бути готовими, що на вас тиснутимуть. І рано чи пізно знову може стати питання вашої незалежності. Але я сподіваюся, ці перешкоди підуть на користь і ви це використаєте для зростання», – порадив Роберт Зеллик, президент світового банку (2007).
Ларрі Самерс, американський економіст, колишній Президент Гарвардського університету, прогнозує успіх у тому разі, якщо всі країни зокрема й наша інвестуватимуть у людський ресурс. Тобто в освіту, розвиток інноваційних технологій.
«Ми сьогодні маємо, наприклад, у США, перше покоління молодих людей, яке не отримало ліпшої освіти, ніж їхні батьки. Це виклик», – повідомив Ларрі Самерс, колишній президент Гарвардського університету, 71-й міністр фінансів США.
Загалом усі експерти зійшлися на тому, що тепер усім країнам побороти економічну кризу буде простіше разом. Спільна робота допоможе кожному окремо знайти свій шлях із економічної ями.
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити СТБ -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля