Як живеться туркам, країна яких вже більше 10 років є офіційним кандидатом на членство до Євросоюзу

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Вибрати оптимальний варіант – обіцяти не означає одружитися. Країна, яка територіально знаходиться і в Азії, і в Європі вже понад півстоліття стоїть на порозі Євросоюзу і більше десяти років є офіційним кандидатом на членство, але чим далі тим більше турків не вірять у те, що такий «цивільний шлюб» може перерости у щось більше.
Мугтерем добре знає, що таке Євроспілка, бо там має бізнеспартнерів, і там же знайшов собі дружину. Фунда народилася й виросла в Німецькому містечку Ебербаху в родині турків іммігрантів. Останні 8 років живе у Стамбулі, з чоловіком виховують сина і доньку. 
Нісан та Атакан – громадяни Німеччини. У країні, яка найменше хоче бачити Туреччину в Євроспілці. На книжкових полицях у них література німецькою, фото батьків у Парижі та зображення Ататюрка, так само мирно, співіснують прапорці обох країн. Кілька разів на рік вони з дітьми їдуть до родичів у Німеччину. 
Щодня мільйони турків перепливають протоку Босфор, яка з’єднує Чорне та Мармурове моря і розділяє європейську та азійську сторону Стамбула. 
Мухтерем щодня переїздить через протоку в цей індустріальний район Стамбула на європейській частині міста. Тут у нього невеличкий цех з переробки алюмінію. Щомісяця 11 робітників переробляють метал з України, Росії і Туреччини, готові напівфабрикати відправляють до Європи. Щомісяця майже 40 тонн таких алюмінієвих листів купують для виробництва посуду греки. Зарплатня у них від тисячі до двох лір, це приблизно п’ятсот доларів, за таку роботу в ЄС вони отримували б більше.