Українці дадуть відсіч піратам

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Завтра із Севастополя до берегів Африки відправляється найкращий військовий корабель України. Фрегат «Гетьман Сагайдачний» захищатиме там своїх та чужих моряків. Адже за останні кілька років у полон до піратів потрапило понад півсотні українців. 
У свої двадцять Олександр командує зенітними гарматами фрегата. Каже, що навіть не мріяв, що вже на другий рік служби візьме участь у такій масштабній операції. Та ще й, радіє, що проти справжніх піратів. 
«Я коли йшов в армію, я йшов не для того, щоб отримувати зарплатню як контрактник, щоб послужити на кораблях, походити в море. Я йшов в армію, щоб послужити приємно, буде що потім розказати своїм близьким, дітям», – каже Олександр Гандзюк, командир зенітно-артилерійського відділку.
До участі операції НАТО «Океанський щит» екіпаж готувався майже 2 роки. Підготовка до антипіратського походу коштувала країні понад 100 мільйонів гривень. Фрегат оснастили сучасною зброєю. 

«Корабель призначений для пошуку та знищення підводних човнів, ведення бою з надводними кораблями, катерами противники, авіацією противника», – розповів Роман П’ятницький , командир фрегата «Гетьман Сагайдачний».