На українському кордоні встановили карантин через африканську чуму

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Українські прикордонники закрили для машин місцеві переходи на кордонах із Білоруссю та Росією. На міжнародних транзитних пунктах увесь транспорт із цих країн підлягає дезінфекції. Усе, аби не пустити в Україну африканської чуми. Зараза розгулялася в прикордонних з Україною російських областях. 
На пункті перепуску «Журавлівка» перетинають кордон із Росією мешканці Білгородщини та Харківщини. Процедуру для місцевих спрощено і забирає вона буквально 5 хвилин. Але вже від 8-ї вечора сьогоднішнього дня цей пункт, як і ще кілька, для машин закрито. Скористатися ним зможуть лише перехожі. Допоки триватиме таке обмеження – невідомо. Відновлять рух транспорту лише після окремого розпорядження Кабміну. 
Пов’язане таке обмеження, кажуть прикордонники, з посиленням заходів контролю через африканську чуму, на яку хворіють свійські тварини в Росії. Є наказ окремо обробляти всі машини, що прямують із сусідньої держави. А такі маленькі пункти не обладнано дезінфекторами.
У водіїв, що прямують із Росії, працівники митної служби цікавляться, чи не везуть вони курятини чи свинини. Та зізнаються – м’ясо знаходять украй рідко. Здебільшого люди обізнані, що дозволено для перевезення.
Якщо ж таки виявлять м’ясну або молочну продукцію, передають інспекторам ветеринарної служби для утилізації. Востаннє, розповіли на Гоптівці, м’ясо тут спалювали 3 дні тому.
Спалах африканської чуми свиней у Росії цього року уже фіксували. Це було в липні. Це гостре вірусне захворювання – смертельне для поголів’я. Для людини недуга цілком безпечна.