На Закарпатті зловили палія дорогих машин

Вікна-Новини

Вікна 18:00

На Закарпатті впіймали палія, вже другого за тиждень. Чоловіка затримали вночі, коли він хотів підпалити машину тамтешнього підприємця. Загалом в області від початку цього року вже знищено 30 дорогих машин. Усі вони належали бізнесменам, суддям і правоохоронцям. Але попри затримання вже кількох підозрюваних, підпали не вщухають. 
Іван Ткач придбав собі новеньку машину за 9 тисяч євро. А тепер він ледь не щодня навідується на штрафмайданчик. Там вже третій місяць зберігається його погоріле авто як речовий доказ. Іван переконаний – на Закарпатті орудують професійні палії. І за доказ – відео з камер спостереження перед його будинком. 
«Осьо, бачите, поливає автомобіль, спокійно. Він не нервується, не дивиться по сторонам. Він спокійно робить свою справу. Тобто не перший раз. У нього ще щось не получається. Він може собі присісти. Тобто він займається своєю роботою, а по сторонам люди його прикривають», – каже ужгородець Іван Ткач.
Депутат ужгородської міської ради від Партії регіонів, підприємець Михайло Чурило припускає – постраждав через людську заздрість. Минулого місяця під вікнами його будинку невідомі підпалили його дорогий автомобіль. 
Авто журналіста горіло серед перших з півсотні підпалів упродовж останніх трьох років. «ВАЗ» Володимира Мочарника спалили вночі 2011-го, на подвір’ї його будинку. Постраждалий переконаний – його покарали за «гостре слово». 
Аби перервати ланцюг нерозкритих підпалів, правоохоронці стали чатувати на зловмисників, посилили нічну варту. Перші результати: двох паліїв упіймали на гарячому. 
«І одна, і друга людина – це є раніше судимі люди. Розглядаються різні версії в слідстві щодо їх мотивів, їх дій. Я впевнений, що з часом, найближчим часом ми ще повідомимо громадськості про те, що затримані ще люди, які скоюють підпали транспорту на території Закарпатської області», – повідомив Олег Подебрій, речник УМВС України в Закарпатській області.
Зараз зловмисники перебувають в СІЗО. Проти них вже порушили кримінальне провадження. Паліям загрожує позбавлення волі від трьох до 15-ти років. Правоохоронці встановлюють причетність чоловіків й до інших підпалів.