Перед Кабміном виросла гора взуття померлих людей

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Цілу гору взуття померлих від ВІЛ/СНІДу виклали сьогодні перед будівлею уряду. Таким чином ВІЛ-інфіковані домагаються, аби поновили роботу клініки «Лавра», битва за яку триває 3 роки. Нещодавно звідти вигнали пацієнтів та лікарів. Активісти кажуть, що це призводить до масових смертей. 
Взуття має символізувати тих людей, що так і не отримали лікарської допомоги. Саме так протестують ВІЛ-інфіковані. Вони – проти закриття спеціалізованої лікарні «Лавра», де регулярно діставали медичну поміч 9 тисяч пацієнтів. 

«Больницы нет, больные на улице, врачи не получают зарплаты, программы лечения остановлены. За последние полтора месяца умерло пять людей, только потому, что они не попали в эту больницу. Это по нашей статистике», – сказав організатор акції Дмитро Шерембей.
Активістів вийшли заспокоїти медичні урядовці. Вони твердять, що смертельна статистика із закриттям закладу не пов’язана. 
До юрби ВІЛ-інфікованих долучаються лікарі. Вже два місяці вони отримують лише 40 відсотків зарплатні та хвилюються за своїх пацієнтів. 
Зараз колишні пацієнти клініки «Лавра» отримують лікування в поліклініках. Найтяжчих з них взагалі направляють до шкірно-венерологічного диспансеру. Вони переконані, там їх очікує лише смерть.