У Міносвіти стався скандал через Курочку Рябу

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Міносвіти відреагувало на сюжет у «Вікнах» про якість українських підручників. Там запевнили, прагматичні німецькі підручники – то не для нас. Мовляв, діти люблять курочку Рябу, вербу, калину. І з задоволенням читають історії із сільського життя. 
Курочка Ряба викликала скандал у Міністерстві освіти. Два тижні тому «Вікна» розповіли – вона в підручнику несе купу металевих яєць, без мети, і діти мають то рахувати. Освітяни відразу повідомили, Ряба – то міфічний персонаж. А сьогодні поговорити про Рябу зібрали всіх журналістів, що критикують нові українські підручники. 
«Ментальність німців така прагматична. Для чого треба абстрактну курочку рябу, коли краще арифметично дії краще робити з власним бюджетом. Але то німецький менталітет. У нас український менталітет. Там речі незрозумілі нашим українськім дітям», – сказав Олександр Удод, директор інституту технологій освіти.
У німецьких підручниках нема казок, діти їздять у подорожі, ходять на пікники, купують інструменти. Роблять те, що й у звичному житті, тому дітям простіше вчитися. Освітяни кажуть – українським дітям то нецікаво. Вони не такі прагматичні. 
Журналісти просять – менше сільської тематики. 70 відсотків українських дітей живуть у містах. Солом’яні капелюхи, копи, токи – то далеко від них. 
Також в підручниках багато складних правил. Автори пояснюють – така програма. Діти мають вивчити нуль за перший місяць школи.