Грузія залишилася без Саакашвілі

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Грузія – без Саакашвілі, бо там обрали нового президента. Не минуло й доби після голосування – як грузинський ЦВК уже порахував усі бюлетені.
У першому турі переміг кандидат від нині керівної коаліції Георгій Маргвелашвілі. Він заручився підтримкою близько 62-х відсотків грузинів. 
Однопартійцеві Саакашвілі – Давидові Бакрадзе вдалося отримати втричі менше голосів, загалом 22 відсотки. Й у кінці трійки опозиціонерка, спікер парламенту Ніно Бурджанадзе з десятьма відсотками. Вона єдина, хто не погодився з результатами голосування й оскаржуватиме їх у суді. 
Решті двом десяткам кандидатів дісталося на всіх три проценти. Явка на виборах була вкрай низькою. До дільниць не прийшла й половина грузинів. Та вибори визнали такими, що відбулися, й серйозних порушень ніхто зі спостерігачів не завважив. 
«Это выбор консолидированной демократии, это выбор намного больше экономически стабильной страны. Вот в этом направлении мы будем развивать вместе с народом. Мы доказали себе и всему миру, что Грузия – современная европейская страна, где произошла консолидация демократии. И в этом аспекте мы очень довольны», – пояснив Георгій Маргвелашвілі, переможець президентських виборів.
«Ми маємо поважати вибір більшості й немає значення, згодні ми з ним чи ні. Бо це є основним принципом демократії. Хоча для мене сьогоднішні результати – це серйозний крок назад для Грузії та її майбутнього. Та хочу сказати кожному: попри все, не опускайте рук», – відповів президент Грузії Михайло Саакашвілі.