PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InZpa25hLnN0Yi51YSIgc3JjPSIvL3BsYXllci52ZXJ0YW1lZGlhLmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjAxL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

Школярі вмирають на уроках фізкультури: вже 2 смерті

Вікна-Новини

Вікна 22:00

90 відсотків школярів не можуть на повну займатися фізкультурою, бо мають серцеву недостатність. Нині навіть запровадили нову систему, яка має визначити міру фізичного навантаження. Однак, і вона не дієва. Діти й надалі вмирають на уроках фізкультури. Лише від початку навчального року – 2 смерті. 
Вони досі не можуть повірити, що їхнього хлопчика немає. І за це дорікають лікарям. 8-річний Артемко помер просто на уроці фізкультури. Нещасний випадок – абстрактна фраза. Проте саме так кваліфікують кожну смерть на уроці фізкультури. Достеменно відомо про десятки таких в Україні. За жодну – ніхто не відповів. 
«Ця проблема, яка турбує кардіологів всього світу, не стало більше смертей, просто раніше це були випадки, які ніколи не мали оголошення, про які ніколи не говорили відкрито і це ні для кого ні секрет, що була цензура», – сказала Надія Руденко, заступниця директора центру дитячої кардіології й хірургії.
Тепер, коли смерті в школі не приховати, освітяни звели фізкультуру до формальності – подекуди немає оцінок, мінімум навантажень та звільнення від уроків для всіх, хто не має медичної довідки. А тепер іще й обов’язковий тест на здоров’я за міністерським наказом – це так звана проба Руф’є. 
Роботу серця рахують ось за такою формулою – спочатку пульс вимірюють у спокійному стані, а потім кілька разів після навантаження. І вже з цього розрахунку в спортивній залі розподіляють вправи на кожне серце від “слабкого” до “атлетичного”! 
Столична школа, фізкультура у 3В. Здебільшого учні, за результатами проби Руф’є – напівздорові. І відповідно вчитель не навантажує їх. Дає лише розрухатися.
«Я не доволен нынешним отношением державы к физкультуре, к здоровью детей, потому что уже 90 процентов детей – это подготовча группа. Они не двигаются, отсюда и плохое состояние здоровья. Это не правильно, когда говорят – так ходи и все, он ничего делать не будет», – каже вчитель фізкультури Владислав Саладис.
Саме за його рекомендацією Міносвіти запровадило пробу Руф’є. Головний санолог України обурений, бо запропонував цілу методику оцінювання, з якої лишили один пункт, та скалічили задум.
«Проба Руфье в том виде, в котором она есть она дает мало информации. Низкий уровень здоровья лечится только физическими нагрузками, но она должна очень четко соответствовать функциональному состоянию ребенка. Эту нагрузку нужно назначать и контролировать, должен быть замкнутый круг – определение уровня здоровья, назначение мероприятий и контроль их реализации», – пояснює головний санолог України Геннадій Апанасенко.
«Батьки повинні не коло телевізора дітей і айпада тримати, а все-таки з ними грати в ігри і спостерігати, як ця дитина себе поводить», – додає Надія Руденко, заступниця директора центру дитячої кардіології й хірургії.
12-річному Миколі після народження діагностували аж дві вади серця. Він на обліку в інституті серця, постійно на обстеженнях. Це – аби без остраху аж по півтори години через день займатися дзюдо. 
«Хочу научиться за себя постоять, чтобы быть сильным, чтобы тело было накачанным. Мне это несложно», – каже пацієнт інституту серця Микола Мотига.
Відомий факт, що серцева вада – не вирок. Із вродженими патологіями перевершили здорових та зробили собі ім’я у спорті – Арнольд Шварценеггер, Валерій Харламов та Ольга Забелинська.