Дітям початкових класів доведеться вчитися за підручниками з помилками

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Скандал з новими підручниками для дітей 1-х і 2-х класів набирає обертів. Видавці нарешті визнали дітей вчать за безграмотним підручником. Але помилок недостатньо, щоб його заборонити. 
Сьогодні експерти Інституту української мови особисто передали висновок редактору видавництва. Помилок – море: стилістичні, граматичні, логічні. Купа русизмів. Редактор вважає – висновок нічого не змінить. Це тільки рекомендація. Підручники розраховані на 5 років і своє відпрацюють. Хіба додадуть листок з переліком помилок. Їх нарахували півтори сотні. 
«Підручники обов’язково потребують редагування і усунення помилок. І в такому вигляді, які вони є зараз, їх не можна впроваджувати в практику початкової школи. Вони спотворюють правильне уявлення дітей про грамотне правильне усне й писемне мовлення», – сказала Лариса Колібаба, старша наукова співробітниця Інституту української мови. 
«Цих недоречностей, які є в підручнику, недостатньо, щоб його не використовувати в навчальному процессі. – А скільки треба, щоб було недоречно? – Помилки в книжках є. Те, що ми оприлюднили на сайті. Якщо мало, ще по школам надішлемо», – відповів Олег Костенко, головний редактор видавництва «Освіта».