В ПінчукАртЦентрі відкрили відразу 2 виставки

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Британські портрети-примари та молоде українське мистецтво. В ПінчукАртЦентрі відкрили відразу дві виставки. 20-ро фіналістів премії для українських художників гостро й цікаво критикують владу, міліцію й депресивні регіони країни. Водночас англійська художниця презентує портретну серію, з також політичним підтекстом. 
Дівчина з ганським корінням Лінет Ядом-Боак`є на батьківщині була тільки туристкою. Народилася в Лондоні. У свої 36 є найцікавішою з молодих британських митців. І починає пожинати лаври. Торік вона виборола премію Віктора Пінчука FUTURE GENERATION ART PRIZE. 
У ПінчукАртЦентрі Ядом-Боак`є презентує серію «Куплети». Обличчя вісьмох темношкірих чоловіків на полотнах разюче реалістичні. Та насправді жодного з цих людей не існує, бо ж не з натури, а з голови митець вигадує своїх чоловіків. 
Її творча метода вкладається в один день. Від світанку до заходу має почати і закінчити одного портрета. Якщо не встигає, зізнається, викидає відбраковані роботи на смітник. 
Поруч із британським живописом виставка двадцяти фіналістів національної премії ПінчукАртЦентру. На чотирьох поверхах – тисняви. 
«Это первая выставка, где они перестали догонять и, я б сказал, что догнали, многие из них догнали вот тот уровень современного искусства, которое в мире существует сегодня. Они говорят на одном языке и на одни темы, которые интересуют мир», – каже Віктор Пінчук, засновник премії для молодих українських мистців.
На переможця премії чекає не лише 100 тисяч гривень, але головне – участь у Венеційській бієнале сучасного мистецтва. Ім`я найкращого визначить професійне журі, але і у пересічного глядачя є шанс визначити свого улюбленця: достатньо лише проголосувати.