Російські артисти платитимуть за концерти в Україні

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Буквально вчора стало відомо про штрафування гурту «Океан Ельзи» в Саратові – буцімто за незаконну трудову діяльність. І вже сьогодні український Мінкульт заявив: час платити і російським гастролерам. 
У відомстві хочуть повернутися до норм, які діяли 3 роки тому. Тоді всі артисти, які гастролювали Україною, мали діставати спеціальний дозвіл. 
Це стосується як до російських, так і до вітчизняних артистів. У період від 2008-го до 2010-го вони отримували спеціальні свідоцтва. Завдяки їм у Мінкульті знали про всі заходи, які відбуваються в Україні. Утім, 10-го року дозволи скасували. 
Нині міністерство виступає за їхнє повернення. У відомстві відхрещуються: мовляв, ця ініціатива не пов’язана зі штрафом українського гурту в Росії.
«В середньому за 2008-2010 роки близько 100 російських виконавців гастролювали в Україні у рік. Вони отримували відповідний дозвіл. Мінкультури планує повернутися до цієї теми і якось унормовувати гастрольну діяльність в Україні», – повідомив Михайло Швед, заступник директора департаменту мистецтв і начальник закладів Мінкульту.