На Львівщині ціле містечко хоче окремо до Євросоюзу

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Місто, де немає жодного противника Євросоюзу – це прикордонне містечко Рава-Руська. Його мешканці хочуть асоціацію з ЄС, не чекаючи Вільнюського саміту. Мер міста навіть відповідного документа підписала. Але правники з того лише посміхнулися.
Рава-Руська – це невелике прикордонне містечко на Львівщині. Така собі брама до Євросоюзу. Звідси до Польщі всього 4 км. Щодня більшість місцевих мешканців їздить до сусідньої країни. Там купують їжу, побутову хімію і одяг. 
Пані Оксана щойно повернулася із єврозакупів. Саме виймає з багажника придбаний крам. Рис за 2,5 гривні. Кукурудза – за 3. Пачка кави – 15. 
«Так як в мене маленька дитина, мені треба молоти багато продуктів. То є м’ясорубка з насадками, яка в нас коштує 1300 грн., а в Польщі 800 грн.», – розповідає Оксана Головенко, мешканка Рави-Руської.
На закупи до Польщі жінка їздить уже 15 років, тож про тамтешній добробут знає не з чуток. Каже, в сусідній європейській державі не лише дешевший, а й якісніший товар. Навіть ліки везе закордонні. А колись до вступу до Євросоюзу, пригадує пані Оксана, поляки жили так само, як і українці. 
«Я дивилася, як 10 років тому жила Польща і тепер як вона живе. Набагато вони краще начали жити», – каже Оксана Головенко, мешканка Рави-Руської.
Тож містяни всі, як один, хочуть у Європу. За це не тільки зібрали близько 3-х тисяч підписів, а й прапор новий створили – євроукраїнський. Його підняли під гімн Євросоюзу. І хоча в ЄС нині лише 28 країн – у небо запустили 31-у кульку. Це тому, що на членство в спільноті претендують ще три держави разом з Україною. 
Мер міста, Ірина Верещук, вирішила не чекати на рішення Вільнюського саміту й сама підписала звернення до Європарламенту та Ради Європи. Просить прийняти територіальну громаду Рави-Руської в асоційовані члени ЄС. 

«Ми знаємо, що ЄС як інституція укладає угоди з державами, але Європейська хартія місцевого самоврядування, яка є основоположником в них та засаднича, на якій базується вся демократія і громадянське суспільство в Європі, дозволяє нам звертатися у спосіб, визначений цією хартією і чинним законодавством і ми скористалися цим шансом», – сказала Ірина Верещук, міський голова Рави-Руської.
Правники такі звернення серйозно не сприймають. Кажуть, жодної юридичної сили такий крок не має. Заяву маленького містечка та ще й українською мовою європейські політики можуть висміяти. Бо ж підписувати такі документи має право лише Президент.
Пані Оксана тим часом готується вже ввечері знову їхати до Польщі. Каже, там тепер передсвяткові знижки, то ще багато чого треба дітям купити. 
ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити СТБ -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля