Весь світ знову заговорив про український Майдан

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Про український Майдан знову заговорив увесь світ. Події в Україні нині в ефірі провідних каналів світу. Прямі трансляції провадять BBC, CNN та Euronews. І всі одноголосно твердять – застосовувати силу проти мирного люду не годиться. 
Негайно припинити насилля і провокації, розслідувати всі випадки застосування сили й покарати винуватців – таку вимогу висунув міністр закордонних справ Литви, що нині головує в Євроспілці. 
«Жоден уряд, який декларує європейські цінності, не може чинити те, що ми бачили цієї ночі в Києві. Дії міліції проти мирних демонстрантів свідчать не лише про зневагу до цих цінностей, а й про небажання серйозного діалогу», – сказав Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Литви.
Застосування сили на київському Майдані засудив Білий Дім. 

«Сполучені Штати розчаровані рішенням української влади застосувати проти мирних протестувальників спецпризначенців з кийками та бульдозерів. Це зневага до демократичних прав і людської гідності», – висловився держсекретар США Джим Кері.
У Канаді пропонують запровадити персональні санкції проти українських урядовців. 
«Найбільше мене бентежить, що проти людей знову застосовують силу, усього через кілька днів після побиття студентів. Канада у цей непростий час разом із українцями, ми протистоятимемо усіляким спробам утискувати їхні права та свободи», – відповів прем’єр-міністр Канади Стивен Гарпер.