В одеського Леніна з’явилася нічна варта

Вікна-Новини

Вікна 22:00

У одеських вождів з’явилися бодігарди. Після повалення столичного пам’ятника Леніну, місцеві комуністи організували нічні варти, аби захистити статуї від рук вандалів. 

Він залишив вдома родину, взяв комсомольського квитка й вирушив до найбільшого на Одещині пам’ятника Ленінові. Петро Кисса – секретар міського комітету комсомолу Одеси. Після знесення гранітного Ульянова в Києві він зібрав однодумців, на зборах ухвалили – охоронятимуть свого кумира самі.

«Они нападают на памятник, потому что он беззащитный. Сегодня ломать все могут. А вот чтобы образовали, и дали людям жизнь, никто это не делает», – каже комсомолець Петро Кисса.

Охоронці Леніна мають себе за справжніх комсомольців. Тут переважно студенти. Вдень вони на навчанні, вночі чергують. Збираються по четверо й патрулюють. Сьогодні нишпоритимуть парком Ленінського комсомолу. Кажуть, якщо вгледять злодюг, що зазіхатимуть на пам’ятник, тут дадуть сигнал, розповідає товариш Дзержинський.

«Ну, мы за ними можем немножко проследить, куда-то пройтись по парку в любую сторону. У нас есть определённая физическая подготовка, которая помогает за ними следить», – пояснює ленінець Тимур Дзержинський.

Міліція навідується до хлопців щогодини. Парк Ленінського комсомолу нині один з найбільш криміногенних районів Одеси. Міліціонери кажуть, більше хвилюються за охоронців пам’ятника, ніж за сам пам’ятник. Хоча вдячні за допомогу.

На Одещині близько трьох тисяч пам’ятників радянських часів. Найвідоміші з них під охороною активістів.

Дмитрові Бойченкові дісталося охороняти вже скаліченого Леніна. У нього розбите обличчя.

За усе нічне чергування у парку окрім самих хлопців, міліції та Леніна не було нікого. Ранком з почуттям виконаного обов’язку усі повертаються до своїх домівок.