На Чернігівщині режисер-самоук за 40 років створив свій Голлівуд

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Ще за СРСР у далекому селі він створив власний Голлівуд. Де доярки – кінодіви, корови та трактористи – зірки екрану. Усі вони – герої фільмів діда Митра з Чернігівщини. Режисер-самоук власну хату перетворив на кіностудію. І за 40 років створив добру сотню фільмів. У ролях у нього побували майже всі односельці вкупі з головою колгоспу. 
У арсеналі діда Митра, так він сам себе називає, – роботи різних жанрів. За півжиття режисер-самоука відзняв майже сотню стрічок. І всі вони – з українським колоритом. 
Свої фільми дід Дмитро почав знімати у 70-ті. Тоді камеру режисерові-самоукові придбав колгосп. Кино-талант у комбайнерові розгледів сам голова села. 
Відтоді односельці почали шикуватися в черги за головну роль у фільмі діда Дмитра. Сценарії до них він писав сам, знімав і монтував теж. А озвучувати стрічки запрошував вчителів. До процесу односельці долучалися охоче, а потім збиралися у хаті на прем’єру. Так до діда ходять і донині, сеанси двічі на тиждень. 
Нині кінорежисер вже не знімає. Розміняв дев’ятий десяток. Від діда Митра та його кіно у захваті і відомий режисер Михайло Іллєнко. Мистець хоче особисто познайомитися з творцем короткометражок. Певен, їхній автор заслуговує на червону доріжку. 
Сільський режисер на світову славу не претендує, але все ж сподівається, що його стрічки знайдуть свого глядача.