Деяких людей з освітою і гарною зарплатою ваблять смітники

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Вони харчуються об’їдками, зі смітників. Хоча й мають хорошу зарплату і вищу освіту. Це фрігани. І вони – вороги системи споживання. Закликають – не купувати те, що не потрібно. І не викидати те, що ще може слугувати. Нині вони тільки й встигають ходити по смітниках, бо після свят українці аж надто багато викидають.

Геннадія смітники вабили ще змалку. Там вишукував всілякі цікаві підлітку речі. Ставши студентом, дізнався про рух фріганів. І зрозумів – таких як він багато.

«Коли в майстерні шоколаду чистять установки, вони просто викидають, що залишається, на смітник. Вони акуратно це в мішечку кладуть. Не просто висипають, а акуратно, що це можна з’їсти. Тобто не в купі сміття. Вони дбають про людей», – розповідає фріган Геннадій Нечай.

«Фріганізм – це творче життя за межами капіталізму. Це похідне слово від свобода. Свобода від економіки споживання», – пояснює вчителька Синді Росин.

Щороку в Штатах викидають харчів на 160 мільярдів доларів. Бо дешевше позбутися ніж здешевити. В Україні підходи схожі – каже аграрний експерт Тарас Гагалюк.

«В наслідок того що не вистачає у нас потужностей зі зберігання овочів, викидається 2,5-3 мільйона тонн свіжих овочів на рівні виробництва. Це 27 відсотків всіх овочів, що виробляють в Україні», – повідомив агроексперт Тарас Гагалюк.