Антикорупційне бюро може очолити екс-президент Польщі

Вікна-Новини

Черговий раунд мінських перемов відбудеться за кілька днів. Україна відмовлятиметься від позаблокового статусу, зміцнюватиме обороноздатність і проведе реформи – про все це сьогодні говорив Український президент у Польщі.

Петро Порошенко там із дводенним візитом. Прибув із дружиною, біля канцелярії їх зустрічало подружжя Коморовських. Потому польський президент завізував підписом ратифікацію угоди про асоціацію з Україною.

Далі говорили про співпрацю, зокрема в оборонній галузі.

«Польща пітримує Україну в її прагненнях, але це вимагає великої праці з боку наших партнерів. Ми почали іти за цими прагненнями 25 років тому,»- каже президент Польщі Броніслав Коморовський.

«Ми розуміємо виклики, повязані з реформами і в той же час готові ділитися своїм досвідом, зокрема щодо зміцнення оборноздатності,»- додає Коморовський.

Порошенко подякував за підтримку, назвав Польщу другом і адвокатом України в ЄС. Щодо залагодження становища на Сході український президент заявив, що після консультацій у Мінську відбудеться зустріч у нормандському форматі. Ключове питання перемов – звільнення заручників.

Після зустрічі з Президентом Польщі, Порошенко виступив перед польським парламентом, де пообіцяв, прибувши до Києва, відразу внести в Раду проект закону про відмову від позаблокового статусу, який не убезпечив України ані від анексії Криму, ані від війни на Сході.

А такаж заявив, що після новорічних свят створить Антикорупційне бюро – із сюрпризом. За чутками, його очільником може стати колишній польський президент Олександр Квасневський.