Дебальцівський плацдарм тримають зубами: котел, чи ні?

Вікна-Новини

Що насправді робиться на Дебальцівському плацдармі наразі сказати дуже складно. Обидві сторони одна поперед одної сиплють дуже суперечливими заявами.

Якщо вірити терористам, то Дебальцеве вже давно в облозі. Однак це брехня, бо до міста й досі заїжджають волонтери і українська підмога.

Чий усе таки Вуглегірськ, за який точилися жорстокі бої, з’ясувати також непросто. У батальйоні Азов поширили заяву: підрозділи Збройних сил після невдалої спроби штурму були змушені покинути містечко й стати в обороні на виїзді із нього.

Також українські силовики весь час фіксують – проти них біля Дебальцевого виступають росіяни.

Складна ситуація залишається й на інших ділянках Дебальцівського плацдарму. Часто оборону вдається тримати винятково завдяки героїзмові воїнів.

«Далі боролися підручними засобами. З РПГ підбиваємо, і поки вони оглушені вилазили з люка, пацани підбігали, кидали туди гранати, сепаратистам.  Там як під Сталінградом – в окопах танки перевернуті,»- розповідає солдат, як відбивали атаку 14-тьох танків.

Наразі безсумнівно можна твердити лише про одну втрачену позицію українських військ. Внаслідок контратаки терористи зайняли село Нікишине, що на південь від Дебальцевого. У селі були розташовані незначні сили військовиків, які були вимушені відступити.

Тим часом із Дебальцевого евакуюють людей: вивозять до Артемівська, Слов`янська, Харкова. Втім виїжджають традиційно не всі. Ті, хто лишається, розповідають: у самому місті не можуть збагнути, за кого вболівати більше, хто є визволителем.