Медсанбат: чергові тренування для медиків і волонтерів

Вікна-Новини

Чергові навчання “Медсанбату” проекту Віктора та Олени Пінчуків сьогодні відбулися в покинутій багатоповерхівці у Боярці, що під Києвом. Тренування проходило за реальних бойових умов: евакуювали поранених з поля бою.

За легендою штурмова група вбігає в будівлю та забирає поранених. Бійці зачищають помешкання та закріплюють тяжкого трьохсотого на спеціальних ношах. Командир віддає наказ відходити.

На дворі бійці стають у кругову оборону, аби крізь ворожий вогонь донести пораненого в безпечне місце. Усе спецоперація триває дві хвилини.

“Таке відчуття, що я була в аквапарку на самій довгій гірці, яка називається камікадзе. Потрясло нормально, але дуже зручно. Якщо я була б насправді поранена, я б навіть не відчула, що в мене щось болить тому, що сковано, зв’язано все дуже професійно,”- розповідає про свої відчуття «поранена».

Перша медична допомога на лінії вогню та евакуація в безпечну зону – це тактична медицина. Боєць-рятівник має не лише накласти джгут та спинити кровотечу, а ще й змусити непритомного пораненого дихати.

Ці курси тактичної медицини для медиків та волонтерів. Чимало-хто з них уже встиг побувати у зоні АТО й урятувати не одне життя.