Злощасна панчішка. Ігорю загрожує ампутація ніжки

Вікна-Новини

Ігорка розбудили в сьомій ранку. Він уже давно звик прокидатися так рано в садочок. Знає, що першим ділом треба натягнути колготки.

У нього вони не як в інших дітей. Напівпанчішка– напівшортики. Одна частина з носочком, інша – без. Це спеціальна компресійна білизна – вдягнути її так одразу непросто. Ніжки спросонку не слухаються, плутаються в тугій тканині, маленькими пальчиками складно розправити товсті зморшки, бровки насуплюються.

Медичний трикотаж стискає все щосили до болю. Хлоп’я насуплюється:

– Аааа, я сам, мамо, я сам вдягну!
– Дай я розправлю!
– Спочатку я зроблю своє, потім ти своє.

Не носити панчішки неможна. Права ніжка, сідниця та поперек набрякають, тоді болить ще дужче.

ігорко

Мама Надія пояснює: Якщо він годинку побігає без панчішки, то нога грубіє, збільшується в об’ємі, гаряча стає, тверда. Якщо не носити панчохи, то нога буде з кожним днем рости, лімфа не буде циркулювати, то дуже погані наслідки”.

У шестирічного Ігоря – рідкісна вада розвитку судин. Синдром Кліппеля-Треноне-Вебера. Це від народження. У півтора роки права ніжка вже була на шість сантиметрів довша та на три ширша за ліву. Відтоді за порадами наших лікарів і почали бандажувати.

ігорчик

Наші лікарі лише знизували плечима та радили бандажувати.

Усе це стало можливим завдяки добрим людям та їхнім пожертвам. Батько – працює на заправці, мама – адміністраторкою в перукарні. Окрім найменшого Ігоря, у родині ще двоє старших діток. Щоби зберегти динаміку стримування, імпланти необхідно якнайшвидше замінити.Зупинити ріст удалося в німецьких клініках спочатку Фьолді, а потім Регенесбурга. У свої шість Ігорок переніс чотири операції. Нині в кістках дитини спеціальні титанові пластини.

– Я не хочу, там Петро, він нечемний!

Ігор ледь помітно шкандибає. Окрім панчішки, носить також ортопедичні чобітки. Він ходить у звичайний садочок у маленькому містечку Бережани. Веселий хлопчик із луночками на щічках повсякчас жартує та заходиться від сміху. Та раптом перед тим, як зайти в групу, гарний настрій раптово псується.

У старшій групі вони вже пишуть букви та рахують склади.

– Ігорчику, скільки складів у слові “слон”?
– Два
– Уважно рахуй: сло-о-н!
– Один!
– Правильно. Молодець!

Повсякчас на Ігоря обертається той самий “нечемний Петро”, у жовтій кофті з капюшоном. Тихенько допитуюсь, чому ж він нечемний.

Бо він глузує з панчішки – у туалеті та на сон-часі…

ігор

Восени Ігорок стане першокласником. До осені батькам, звичайній багатодітній родині, необхідно встигнути замінити пластини в ніжці. Вони стримуватимуть ріст ніжки та скорочуватимуть різницю між ними, і він зможе ходити в школу самостійно.

Він знає, що там треба буде писати й слухати вчителя. Але головне – там не треба бути спати вдень, як у садочку, та знімати на очах у Петра штани, під якими злощасна панчішка.

Гроші на оперування Ігорю Статкевичу збираються тут, на дві операції необхідно 300.000 гривень. 

Збір здійснює благодійний фонд “Крона”

Ірина Стороженко

ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити СТБ -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля