Допомога фронтовикам: життя на мирній землі

Вікна-Новини

Понад 24 тисячі військових уже демобілізовані. Такі дані оприлюднив Генштаб. І тепер більшість серед них зіткнеться з життям, від якого вони просто відвикли за рік.

Як оформити статус учасника АТО, документи на земельну ділянку, влаштуватися на роботу й зрештою, де поговорити з психологом? У Харкові відовідь на ці питання намагаються дати в спеціально створеному центрі.

Фахівці центру зайнятості кажуть, військовики зазвичай не просять захмарних зарплат. Вони більш адекватно оцінюють ситуацію в країні й свої можливості, ніж більшість цивільних шукачів роботи. Хоча й багато хто з демобілізованих прагне керівних посад, бо вже мають офіцерський досвід.

Багато хто з військових тут, на мирній землі, почувається дискомфортно. Бійцям ночами сниться війна, вони й досі здригаються від різких звуків та ненавидять феєрверки.

Історії про поранених хлопців, які ховаються під ліжками через гучні святкування з феєрверками, стали буденними у практиці військових медиків. Єдиний вихід, кажуть фахівці, чекати. І якщо страхи не зникнуть – звертатися по допомогу до психологів.