Загострення на Сході: Донецьк під обстрілом

Вікна-Новини

Ситуація на Сході загострилася, і в штабі АТО кажуть: бойовики за минулу добу 95 разів порушували режим тиші. Гатили по позиціям сил АТО вздовж всієї лінії розмежування з Градів, мінометів і важкої артилерії.

Звуки важкої артилерії цієї ночі розбудили мешканців Донецька та околиць. Гради і гаубиці тут не чули більше місяця, проте, на травневі обстріли поновились. Всі травневі донеччани фільмували наслідки обстрілів. За вихідні у Донецьку розбиті десятки будинків.

Звідки прилетіли всі ці снаряди офіційної інформації поки немає, мовчить і ОБСЄ. Місцеві мешканці переконані – це українські військові. Хоча офіцери збройних сил України твердять, що саме терористи відновили обстріли із важкої артилерії і Градів по українських позиціях.

Цими ж вихідними аеророзвідка батальйону Дніпро-1 зафіксувала скупчення важкої техніки і артилерії в самому Донецьку, яку мали відвести мінімум на відстань 50 км. Тут десятками танки і марковані Урали, БМП і БТРи. Все це розміщено поміж житлових кварталів, буквально в сотнях метрів від школи та садочка.

На українській Луганщині тим часом повним ходом іде спорудження фортифікаційних споруд, особливо вздовж автодороги Бахмутка в районі 25-го та 29-го блокпостів. Спеціальну техніку, матеріали та майстрів везли з житомирської області. Надійність особисто перевіряв Генадій Москаль.