1,8 мільярда євро – допомога від ЄС

Вікна-Новини

Для України нині вдалий день двічі, адже спершу вона підписала меморандум із Єврокомісією про макрофінансову допомогу розміром 1.8 мільярда євро і це найбільша допомога, яку Європа надала не члену ЄС.

Також, Петро Порошенко вже провів тристоронню зустріч із президентом Франції Франсуа Оландом та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Частина домовленостей виллється і в текст декларації.

Зрештою у тексті декларації багато уваги таки приділили безпеці, суверенності і територіальній цілісності всіх країн східного партнерства. А ще засудили анексію Криму, однак про агресію Росії пункт прибрали.

Незважаючи на те, що на саміті східного партнерства Україна так і не отримала безвізового режиму, що було відомо заздалегідь, про Україну зі всіх країн східного партнерство тут говорили найбільше.

Щодо європейської інтеґрації, то в декларації визнали прагнення України до ЄС, але не перспективу членства. А щодо безвізового режиму для України і Грузії вирішили так – спершу і ми, і грузини повинні виконати зобов’язання і ось Жан-Клод Юнкер пояснив, коли саме Єврокомісія вирішить, чи є нам шанс здобути безвізовий режим.