Вбивця ботулізм: “Вікна” у пошуках сироватки

Вікна-Новини

У Львові святкування заручин закінчилося смертю нареченого від ботулізму. Лікарі не змогли врятувати молодого хлопця, бо не мають сироватки. Термін реєстрації вакцини – закінчився, а держава перестала її закуповувати.

Наречена наразі бореться за своє життя. Вона, до слова, ще й вагітна. Медики не дають жодних прогнозів щодо життя дівчини – воно на волосинці. Ботулізм схожий на звичайне отруєння, проте вражує нервову систему.

Паличка Ботулізму з’являється здебільшого в консервованому м’ясі, рибі, грибах при неправильному приготуванні та розмножується в безкисневому середовищі. Якщо банка обдулася – там однозначно є інфекція

Єдиний порятунок у разі зараження – це спеціальний антитоксичний розчин. Раніше його закуповувала держава, та вже понад рік МОЗ шукає виробника-постачальника, тоді як для російського скінчився термін реєстрації.

У МОЗі також розмірковують хто саме закупить для України польську вакцину безкоштовно, як гуманітарну місію. Однак 18-річна Світлана та її дитина під серцем її точно не дочекаються. Тому на свій страх і ризик львівські лікарі колють жінці те, що дивом вдалося знайти “Вікнам”. Чи подіяла вакцина напевно можна буде говорити лише за добу. Усі чекають..