Ванине питання: депутати кажуть “потім” закону про пересадку

Вікна-Новини

«Вікна» розповідали про 17-річного Ваню Ковригу, в якого серце ледь уміщається в грудній клітці, і якому потрібна термінова трансплантація. Він уже особисто звертався до президента, прем’єра та депутатів, аби в Україні ухвалили відповідний закон. І врятували не тільки його, а й усіх, хто чекає на пересадження органа. Але його не почули. Зате  вперше вислухали на засіданні комітету охорони здоров’я.

Усіляких ділових частин, перемов та засідань, таких як оце сьогодні, Іванко чекав 2 роки. Стільки лікарі відвели йому на життя: серце юнака вчетверо більше за серце здорової людини. Йому показано трансплантацію, але в Україні її зробити неможливо – немає закону.
У Верховній Раді документ обговорювали не раз. Проте так і не ухвалили. Причини – від “суспільство не готове” до одвічного “немає грошей”. От і цього разу депутати, переглянувши звернення Іванка та пустивши сльозу,  лишили питання на наступний бюджетний рік. Чекають «політичної волі». Однак українці виявилися швидшими за свою владу і зібрали майже всю суму на операцію в Білорусі. Дозбирати лишилося зовсім трішки.