Хвороба скрути: ботулізм суне

Вікна-Новини

Криза і ботулізм. Виявляється, у цих явищ є спільне. Через скруту люди масово консервують м`ясо та городину. Інфекціоністи попереджають – це може вилитися у спалах ботулізму. Лише за цей рік офіційно – чотири смерті. А обіцяної рятівної сироватки досі в Україні леґально нема. Та й консервації ще не дійшло, як у столиці на лікарняному ліжку опинилася отруєна рибою жінка. Кілька день їй не могли визначити діагноз, а коли визначили – ошелешили: рятувати від ботулізму хворих нічим.

Головний інфекціоніст України Ольга Голубівська попереджає: кількість випадків ботулізму тільки зростатиме. Криза змушує людей максимально щадити. А отже всі повернуться до консервацій. 100% ґарантувати стерильність у домашніх умовах вкрай складно. Отже паличка ботулізму може з’явитися в консервованому м’ясі, рибі, грибах при неправильному приготуванні та розмножитися в безкисневому середовищі. Якщо банка підозріла, її треба викинути. Адже рятувати буде нічим.

Світлану Сеймівську нарешті відпустили додому. Її нареченого вбив ботулізм, а її, на щастя, вилікували. Це стало можливим завдяки телеканалові СТБ. “Вікна” знайшли протиботулістичну сироватку: купили її відкрито, у звичайній столичній аптеці як контрафакт. За ніч доправили розчин до Львова. І встигли ввести дівчині, її мамі та сестрі. Вони теж були інфіковані, щоправда, їхній стан був значно ліпший.