Чого чекати від ново призначенців

Вікна-Новини

Вікна-новини 18.00

Ротації у силовому блоці – відбулися. Саме від цих людей – тепер залежитеме військове майбутнє нашої держави. Хто вони – і чого від них чекати?

Ім’я нового міністра оборони давно відоме тим, хто слідкує за життям українського політикуму. Валерія Гелетея називають добрим знайомим Віктора Балоги – це керівник адміністрації президента Ющенка. Як і Балога, Гелетей із Закарпаття. Працював у міліції, першу високу посаду обійняв якраз за Ющенка, 2006го. Тоді очолив головну службу з питань роботи правоохоронних органів при Секретаріаті президента. Вже за рік став керівником державної служби охорони. Гелетей для преси дуже відкритий. Він часто дає інтерв’ю, влаштовує показові змагання бійців ДСО, у яких усіх перемагає. Але широкий загал дізнався про нього завдяки двом історіям. У першій Гелетей розповів пресі, що на перших осіб держави готують замах. Зрештою, ця інформація так і не підтвердилася. Після заяви не було жодного арешту.

Згодом Гелетей відзначився у сварці між Ющенком і генпрокурором Пискуном. Тоді президент указом звільнив очільника гпу. Але реґіонали разом із тодішнім очільником МВС Василем Цушком були проти такого звільнення. Удерлися до Генпрокуратури і виштовхали звідти Гелетея та його бійців ДСО.

Юристи надто й не з’ясовували. Уже ввечері того ж дня Ющенко на конференції оголосив Цушка злочинцем і сказав, що міністр внутрішніх справ до рішень президента щодо генпрокуратури не має жодного стосунку. 2009го ГелетеЯ звільнили з посади голови ДСО. Тоді ж із посади керівника адміністрації президента пішов і його прибічник – Віктор Балога. Ера Гелетея знову розпочалася 2 травня уже 2014 року. Указом Турчинова він знову стає керівником ДСО. Те, що були події які пов’язані із надзвичайними подіями або заслуговували на увагу немає. Як в самій будівлі ЦВК так і за нею.

Ім’я другого новопризначенця – Віктор Муженко. Його президент поставив на чоло генштабу збройних сил України. Це структура, яка підпорядковується міноборони і безпосередньо керує військом. Муженко відомий у досить вузьких колах військовиків. Він генерал-лейтенант, служив миротворцем в Іраку, до сьогоднішнього дня заступав керівника генштабу. Встиг повоювати на сході – у травні його призначили заступником керівника антитерористичного центру при СБУ. В одній із атак біля Сніжного, що на Донеччині під його керуванням військо вщент розгромило колону військової техніки – там були танки, що належали терористам. Подейкують, саме Муженко є фактичним керівником АТО на Донеччині. Для журналістів він персона досить нова. При запиті із його прізвищем телевізійні архіви видають запис, датований ще березнем.