Деякі мітингувальники, яких лікують у Польщі, ще бояться переслідування

Вікна-Новини

Вікна 22:00

Поранених мітингарів приймають Варшава, Краків, Вроцлав. Зараз по польських містах орієнтовно по десяткові поранених. Але найбільше – у прикордонних. Там не менш якісна медицина, і до майданівців простіше приїхати близьким.

20-го вранці, втомлені боями попередніх днів, прості вояки майданівських сотень здебільшого діяли на власний розсуд, координації не було. Навпаки – якісь надто споряджені бійці скеровували їх саме під кулі.

«Операція, тяжкий стан, в чужому краю, де немає родини, то є тяжко. Попросту приходить і сум, і може прийти й депресія, то треба зрозуміти. То є молоді люди», – каже Іван Мартиняк, митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ.

Тому архієпископ греко-католицький теж часто тут, а ще і священик, і черниці. Треба виводити поранених із полону страшних картин розстрілу. Одного через це довелося відправити звідси просто до психіатричної лікарні.

Польські медики своєю чергою запевняють постраждалих у цілковитому захисті. Тримати оборону домовились із прикордонниками і поліцією.