Президентський звіринець у Міжгір’ї залишився без власника

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Завис у повітрі звіринець президента в Межигір’ї. Працівники та їхні підопічні колишнього власника втратили, а нового ще не мають. Тож і не знають, що робити далі.

Дикі свині, олені, муфлони, лані, барани, антилопи, кілька десятків рідкісних птахів. І все це – власність народу. Але існування звіринцю у Межигір’ї нині під питанням. Бо що робити з таким добром – не знає ніхто.

Пан Богдан Швайка вирішив узяти на себе керівництво «зоопарком Межигір’я». Попри те, що його ніхто не призначав, каже, годівлі вистачить на місяць.

Але хто ж далі утримуватиме звіринець? Зокрема, платити гроші 2-м десяткам працівників. Раніше вони отримували по 3-4 тисячі гривень, хоча не могли навіть говорити, де працюють.

Ні працівників, ні тварин, за якими вони доглядають, не забиратиме і столичний зоопарк. Мовляв, тут прекрасна інфраструктура і звірі у чудовому стані. Щоправда, кілька зауважень таки є.

«Місця утримання тварин копитних у цих вольєрах, на наш погляд вони є недостатніми за площею. Тут ґрунт не пристосований для цих тварин повинен бути абразивний, аби тварини стирали копитний ріг. Дані місця не є пристосовані для експозиції тварин», – пояснив заступник директора київського зоопарку Ігор Марійчук.

Результат діяльності свійських тварин вже навіть прилаштували – молочні продукти передають на Майдан та в лікарні, де лежать постраждалі.

Директор заповідника Асканія-Нова пізнав у антилопах кану двох своїх вихованців. Мовляв, до нього кілька років тому звернулися з Межигір’я і попросили двох антилоп кану привезти у Київ.

За словами очільника Асканії-Нової Віктора Гаврилова – тоді їх купили у нього легально.

«Хотіли, щоб подарував, але я сказав, що вони коштують по 10 тисяч», – розповів Віктор Герасимов, директор заповідника «Асканія-Нова».

Що буде з каннами та іншим господарством – стане зрозуміло, принаймні точно, коли звіринець отримає нове керівництво.