Сесія Верховної Ради: питання депутатської недоторканності

Вікна-Новини

Народні обранці наблизилися до скасування депутатської та суддівської недоторканності. Відповідний законопроект напрацювали в адміністрації президента. Розпочалася велика дискусія, адже депутати також пропонували зняти недоторканність і з президента.

«Все треба голосувати комплексно – якщо ми знімаємо недоторканність з депутатів – добре, якщо з суддів – добре, але ж з президента в першу чергу потрібно знімати недоторканність,»- заявляє народний депутат від фракції «Батьківщина» Ігор Луценко.

Зрештою, законопроект про зняття депутатської і суддівської недоторканності внесли до порядку денного і вже на другій сесії (початок лютого) за нього голосуватимуть.

Голова Нацбанку після цього ще раз пояснила, що курс на рівні 8 гривень за долар утримували штучно роками. На це за часів Януковича було витрачено 23 мільярди доларів із резервів, і ще 4 мільярди в січні-лютому торік.

І навіть із початком війни витратили на підтримку гривні 1,3 мільярда резервних доларів. Надалі нацбанк резервів не палитиме, а вимагає реформ від уряду.

В Україні ніколи вже не буде фіксованого курсу. НБУ і далі продовжить гнучкий обмін – бо це вимога МВФ.

«Фіксований курс гривні, який вбивав конкурентоспроможність нашої економіки, який не давав економічного сенсу, ні розбудови експорту. Це був фінансовий шлях до фінансової прірви,»- каже голова НБУ.