Скарби Януковича розбирають по музеях

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Скарби Януковича розбирають по музеях. Щодня антиквари вивозять з Межигір‘я десятки старожитностей. Майже 300 предметів з коштовного майна екс-президента вже у національному художньому музеї. Серед них безцінний першодрук – книга Апостола, якій понад 400 років.

На екскурсію до Межигір‘я тепер можна дістатись без заторів. Туристів у Межигір`ї меншає, натомість фахівців більшає. В одному з будинків Межигір’я кипить робота. Музейники та історики приїхали оцінити художні цінності Януковича. Подалі від очей туристів забралися аж у підвал.

На вході скарбниця під пильним оком бійців самооборони. Пускають лише музейників і журналістів. На стінах музейники сподівалися знайти унікальні картини, але полотна дісталися невідомим поціновувачам.

На сьогоднішній день там мало чого залишилось цінного, тому що мародери, які приїхали в перший день, зарвалися в будівлю і чистили її протягом чотирьох днів.

Найбільш неочікуваною знахідкою для музейників стала книга Апостол, датована 1574 роком випуску – перше друковане видання України. Зберігалося воно у Януковича в рамці, але зовсім не так, кажуть музейники, потрібно зберігати такі видання. А поряд з книжкою була папочка, на ній написано – Міністерство доходів та зборів України, у тій папці – паспорт на перше друковане видання України. Приватні руки неабияк пошкодили безцінний першодрук.