США переоснастить і переозброїть українську армію

Вікна-Новини

Американські конгресмени передумали давати Україні статус головного союзника США поза членством у НАТО. Й це попри те, що лише добу тому обидві палати одностайно підтримали відповідний законопроект.

Під час другого читання, коли законопроект мав би стати законом, конгресмени пункт про статус – викреслили. Принаймні про це свідчить остання версія документу, котру оприлюднено на сайті конгресу США.

Чому так сталося – незрозуміло.Проте, хоч і без статусу, та матеріальну допомогу Україна отримає – 350 мільйонів доларів на переоснащення та підвищення боєздатності нашої армії.

“Щоб зрозуміти наскільки це велика сума чи ні, я можу згадати, що протягом 23 років Україна жодного року не витратила на придбання зброї більше ніж 100 мільйонів доларів в еквівалетнті гривневому,”- каже військовий експерт Валентин Бардак.

Також  американці готові допомогти Україні модернізувати газотранспортну систему. Задля цього вони з власного бюджету виділять  50 мільйонів доларів.

Залишають у новій версії документу конгресмени й пункт про нові санкції проти Росії. Сенатори пропонують економічно вразити Газпром, якщо той зменшить постачання газу до країн НАТО чи України.

Та Обама на нові санкції навряд чи пристане, каже: Європа нових обмежень не підтримає. А якщо Білий дім та Брюсель не діятимуть в унісон – це лише на руку Путінові.

“Путін не має добрих карт та ще й грає ними далеко не так добре, як то іноді, здається, пише західна преса. Путін досягне успіху, якщо спричинить розкол у трансатлантичних взаєминах, якщо Європа та США будуть розділені. Це буде для нього стратегічною перемогою, й я маю намір попередити це,”- каже президент США Барак Обама.

Кремль у свою чергу намагається перебрати на свою сторону Європу. За даними західних журналістів, Москва просить Угорщину, Італію, Кіпр та Чехію ветувати продовження санцій проти Росії на наступний рік.