США підтримали територіальну цілісність України

Вікна-Новини

Вікна 18:00

США підтримали територіальну цілісність України. Про це заявив Секретар США з питань оборони Чак Хейгел. Він сподівається, що й інші держави поважатимуть український суверенітет, і уникатимуть провокацій. Тим часом, у НАТО заявили – поки не мають інформації щодо військового втручання Росії.

Туреччина, яка довго відмовчувалася про становище в Україні, тільки-но стало гаряче в Криму – заговорила. Тамтешні дипломати закликають до миру: «Ми чекаємо від усіх сторін в Криму, де також проживають близькі нам кримські татари, розсудливості й поміркованості. Нині очевидна важливість пошуку рішення в рамках конституційної системи, територіальної цілісності та народної єдності».

Офіційна Москва про події в Криму – ані пари з уст. І тільки в Татарстані на позачергове засідання зібралися депутати республіки. Вирішили, до Сімферополя направити делегацію. Мета – допомогти залагодити конфлікт.

«Крымско-татарский народ должен найти взаимопонимание и с русскими и украинцами, другого подхода быть не может. Сегодня нужны политические решения, которые кардинально изменили бы мнение общества, мнение толпы, мнение групп людей и групп интересов», – сказав Ринат Закиров, голова виконавчого комітету Всесвітнього Конгресу татар.

Тим часом, російське Міноборони другий день грає м’язами – випробовує боєготовність військ у Центральному та Західному округах – останній якраз межує з Україною. Росіяни твердять – це просто навчання, і до подій в Україні вони не мають жодного стосунку. Але захід стривожений. НАТО та Сполучені Штати закликають Кремль не загострювати становища в Криму ні заявами, ні тим паче діями.

«Спільники НАТО й далі підтримують український суверенітет і незалежність. Ми за територіальну цілісність України та її демократичний розвиток», – сказав Андерс Фон Расмусен, генеральний секретар НАТО.

Стривожена й Польща. Те, що відбувається в Криму – захоплення адмінбудівель і заклики до поділу країни – Варшава вважає небезпечним радикалізмом.

«Це радикальний крок. Хочу попередити тих, хто на нього пішов, й тих, хто дав їм таку можливість, що саме з подібних подій й починаються регіональні конфлікти. Це дуже небезпечна гра», – сказав  Радислав Сикорський, міністр закордонних справ Польщі.

У Європарламенті нині готують нову резолюцію. Нею хочуть нагадати Росії, що та є гарантом наявних кордонів України.