Найстарішій жительці планети, українці, виповнилося 117

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Найстаріша жителька планети – прикарпатка. Сьогодні їй 117. За свій поважний вік Катерина Козак встигла пожити у трьох століттях і 4 державах – і жодного разу не була в лікарні. Бабуся при здоровому глузді і має чудовий зір. Її ім’я от-от внесуть у Книгу рекордів Гіннеса. Подивитися на рекордсменку їдуть з усіх-усюд.

На святковий торт заледве вмістилися всі 117 свічок. Вона смакує винце і потрохи куштує улюблені страви. Щоправда, з рук онука. У свій день народження бабуся мовчазна. Зранку її привітала понад сотня людей. Вона стомилася. А взагалі – молодець. Три дні тому гостям Шевченківський «Заповіт» напам’ять читала.

«Раніше бабуся могла випити і 50 грам горівки, а зараз каже, що гірку ні, бо я закашляюсь, а вина любить випити. Але домашнього – з винограду», – розповідає Мирослав Буряк, онук найстарішої жительки планети.

Бабуся-сонечко, так стареньку звуть рідні, народилася ще позаминулого століття. Пережила 4 держави і жодного разу за свої 117 років не була в лікарні. Ще донедавна поралась на городі та самотужки встромляла нитку в голку. І досі бачить без окулярів. Осунулась за останній місяць.

«Вона ніколи себе не жаліла, ходила дуже багато. Постила, на вечір рідко коли їла, або й не їла. Жила без таблеток, без лікарні. Лиш захворіє, почне кашляти – ми даємо їй калину», – каже дружина онука Ганна Буряк.

Секрет її довголіття – загадка навіть для рідних. Катерина Іванівна ніколи не була заміжня, своїх дітей не має, зате поставила на ноги племінниць. Сестра після війни так і не повернулася з Німеччини. Нині жінка має двох онуків, 7 правнуків та 9-ро праправнуків.

«В неї був хлопець, але наскільки нам відомо, той хлопець щось украв у селі, і вона не захотіла його. Можливо любила того хлопця дуже сильно і не змогла знайти інакшого», – розповідає Світлана, праправнучка найстарішої жительки планети.

Катерина Козак – сьогодні мала б отримати титул найстаршої жінки планети. Але Книга рекордів Гіннеса не встигла з сертифікатом. Його вже готують в Лондоні. Обіцяють, що надішлють за три тижні. Та для родичів усесвітнє визнання бабці – не головне. Вони з гордістю заявляють: їх виховала справжня героїня і для них вона і так одна на весь світ.