У Києві почалися вуличні бої

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Мирна хода стала кривавою. Під Верховною радою запалало й загриміло. За різними даними – під час сутичок у центрі загинуло троє людей, а то й більше.

У колоні – десятки тисяч людей. Вони йдуть до Ради. Те, що весь урядовий квартал оточений силовиками й до парламенту не доступитися, командира самооборони, Парубія, не обходить.

Колони заходять у Маріїнський парк і наближаються до регіонального Антимайдану. Підходить «Правий сектор», сварка перетворюється на штовханину.

Владнати конфлікт поспішає Андрій Парубій. За 200 метрів нова колотнеча. Мітингувальники залізли в вантажівку, що перегородила вулицю. І відганяють її, втім шлях до Ради перекривають кордони силовиків. Пробиватися не стали. Тим часом у кварталі від Грушевського лунають вибухи , там інший прохід до Ради. Туди вже їдуть швидкі.

На розі Шовковичної та Інститутської вже вдягнули протигази та розбирають бруківку. Бруківка летить у внутрішні війська, звідти – гранати.

З чого тут почалась війна, ніхто не може розповісти. Хто конкретно тут зараз жбурляє камінюки – теж. Знамен самооборони та «Правого сектора» немає.

У зоні бою сотні людей. Раптом вони починають тікати, вигукуючи «дивіться на дахи». Там зараз бійці Беркуту. Вони швиряють гранати прямо в натовп.

Крім гранат, з дахів летять гумові кулі. Бійці розстрілюють неозброєних людей. Люд відступає. За собою ведуть полонених – бійців внутрішніх військ.

Ще один трофей – дорогою до ради до рук мітингувальників потрапив нардеп регіонал Дмитро Святаш. Саме той, що в Харкові кілька тижнів тому разом з Добкіним і Кернесом зорганізував «Український фронт». Просить пропустити в Раду, він хоче голосувати за обмеження повноважень президента.

Святаша відпускають. Тим часом сутички тривають вже скрізь навколо урядового кварталу. В Маріїнському парку зараз теж тривають бойові дії. Тут теж розбирають бруківку і швиряють у внутрішні війська.

Люди кажуть – пішли в наступ, бо в них з Антимайдану кидали петарди, начинені цвяхами.

Ще одна гаряча зона – вулиця Липська. Там всюди дим, бо підпалили офіс Партії регіонів, а також машини депутатів-регіоналів. А одного депутата взяли в полон.

Захоплений регіонал – один із найбагатших людей України Вадим Новинський. Його затримали, коли захоплювали офіс. Втім швидко відпустили. Нардеп Турчинов вивів мільярдера з зони протестів. Він відбувся переляком. Проте, як стверджують регіонали, серед штурму їхнього офісу загинув охоронець.