У Вашингтоні Яценюк зустрівся з американським президентом

Вікна-Новини

Вікна 18:00

Арсеній Яценюк – нині у Вашингтоні. Керманич українського уряду запланував зустрічі з американськими конгресменами, перемовини з МВФ та світовим банком, і навіть виступ на Раді Безпеки ООН. Одначе найперше зустрівся з американським президентом Бараком Обамою.

Очільника українського уряду американський Президент приймав в овальному кабінеті Білого Дому. І відразу ж запевнив: Сполучені Штати підтримують Україну.

«Ми й далі переконуємо Росію звернути з того шляху, на який вона стала. Ми сподіваємося, що президент Путін обере інший шлях. Якщо ж ні: світове співтовариство стане на бік українського уряду й сприятиме збереженню єдності та територіальної цілісності України», – сказав президент США Барак Обама.

Обама підтвердив: Сполучені Штати гарантують Україні мільярд доларів допомоги. Яценюк подякував і заявив: Україна ніколи не відмовиться від своїх принципів.

«Ми боремося за нашу свободу, за нашу незалежність і суверенітет. І ми ніколи не здамося. Ми готові до діалогу, але вести його дуже тяжко, коли ти під дулом автомата, і цей автомат вироблено в Росії. Я закликаю Москву повернути воякІв до казарм і розпочніть діалог без автоматів, без вояків, без танків.  Містер Путін, знесіть стіну війни, залякувань і воєнної агресії. Треба зупинитися», – сказав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Барак Обама ще раз заявив: США не визнають референдуму в Криму. Він уважає: його ще не пізно зупинити й погрозив: якщо Росія не відмовиться від зазіхань на частину Україну, на неї чекатимуть нові санкції від Білого Дому та Євроспілки. Відповідаючи на запитання журналістів, Яценюк наголосив: Україна не вбачає у північному сусідові ворога.

«Нам треба створити новий тип відносин, у яких Росія має усвідомити: Україна – це частина ЄС, але й добрий друг, і партнер Росії», – каже прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Про що саме очільники двох держав говорили за зачиненими дверима, Яценюк не обмовився жодним словом. Одначе джерела в адміністрації Обами повідомляють: у Білому Домі радилися щодо глибини санкцій проти Росії. За інформацією Нью-Йорк Таймс, окрім заморожування рахунків окремих посадовців, також ідеться про відмову від кредитування російських банків.