У Львові вперше показали пацієнтів зі столичного Майдану

Вікна-Новини

Вікна 22:00
 
У Львові вперше відкрито заговорили про пацієнтів із Київського Майдану. Зараз у тамтешніх лікарнях – понад 40 поранених зі столиці. Загалом, їх у Львові прийняли майже 200 осіб, у більшості – таємно. Нині вперше їх перестали ховати від допитів міліції. І пустили до постраждалих журналістів. 
До львівських шпиталів побитих і поранених з київського Майдану почали везти ще з грудня. Лікарня швидкої допомоги найбільше їх приймала, іноді за добу по 10-ро.
Дмитра привезли до Львова 3 дні тому. Йому лише 17, а він уже не бачитиме на праве око. Снайперська куля наздогнала хлопця 18 лютого під час мирного наступу на ВР. Але його там немирно зустріли БТРи і Беркут.
«Я дивився, як люди втікають і було страшно за те, що ми можемо програти. Я якби почав підбурювати людей, щоб вони пішли вперед», – розповідає поранений на Майдані Дмитро Петрук.
Дмитро вийшов із поля бою ще сам, далі друзі доправили до київського шпиталю, де хлопця прооперували. А вже за 2 дні автомайданівці його повезли до Львова, бо тут поранених практично ховали від силовиків.
«Лікарі робили це в той час, коли вони попадали під відповідальність, в тому числі кримінальну. Але першою для них була клятва Гіппократа», – каже міський голова Львова Андрій Садовий.
Цю клятву щиро демонструють і лікарі з Євроспілки. Повністю своїм коштом вони приймають наших поранених. Зі Львова до Польщі та Чехії вже відправили 8-х. Ще 2-є на черзі, зокрема Дмитро, якому потрібен хороший імплант.
Навантаження на львівські лікарні зростає, але київські вже час розвантажувати, кажуть тут. Поранені згідні.
Безборонного комп`ютерника Олексія також 18-го 5 беркутів відгамселили залізними прутами. Зламали руку і вилицю, завтра операція. За себе він не переймається, каже, чекає головної новини з Майдану – покарання винних, за законом.
До простих людей застосували професійну зброю, як при масштабних армійських спецопераціях. Або, як це було за часів бандитизму 90-х, кажуть хірурги.
Наразі для допомоги пораненим у лікарнях Львова є все необхідне. Приймуть їх стільки, скільки прибуде. На своїх і чужих тут нікого не ділять. Зараз лікують постраждалих із 10-ох областей України, зокрема з Донецька, Луганська і Криму.