МВФ вимагає від України «відпустити» долар

Вікна-Новини

Вікна 22:00

До України з дня на день прилетить десант МВФ. І може виділити новій українській владі нову позику – 15 мільярдів доларів. Тим часом курс долара в Україні зашкалює.

Степан Кубів – колишній комендант Майдану. Саме він останні два дні очолював Нацбанк, а долар злітав. Попереднє керівництво витрачало колосальні ресурси, аби він коштував 8 гривень. Тепер, коли запаси вичерпані, НБУ залишається тільки відпустити валюту.

«Сьогоднішній день дуже не простий для економіки і я думаю, що з призначенням уряду і політикою НБУ будуть чітко запропоновані програмні речі по роботі із зовнішніми кредиторами», –  сказав голова Національного банку України Степан Кубів.

Зовнішній кредитор – це Міжнародний Валютний Фонд. Адже «відпустити» долар – одна з вимог МВФ для отримання грошей.

«Я думаю, что всё более или менее успокоится, как только пойдут позитивные сигналы. Первый сигнал – приезд миссии МВФ в Украину. Если на следующей неделе будет миссия, то в марте уже могут быть деньги», – відповів Олег Устенко, директор центру світової економіки та міжнародних відносин НАНУ.

Але поки гроші дадуть, долар може вирости ще більше. Втім, на скільки – не беруться рахувати ні в новому уряді, ні фахівці.

«Все це означає, що імпортні товари, які ввозяться на територію України і вони спричинять через деякий час значне подорожчання життя в Україні. Все це може призвести до істотного падіння виробництва, зростання безробіття», – пояснив Володимир Сіденко, науковий консультант із економічних питань центру Розумкова.

Тому про всяк випадок позичать грошей і в Росії. Та найпевніше – «зелений» уже ніколи не буде дешевшим від 9-х гривень.

«Лучше не делать, моя рекомендация резких подвижек – на этом рынке зарабатывают крупные финансовые игроки, но точно не население. Для нас, как для населения, лучше ждать. В принципе мы вернёмся к 9, но вопрос когда – через 2 или 3 года, или через 3 месяца- вот что я вам не могу сказать, и никто вам не может сказать», – вважає Олег Устенко, директор центру світової економіки та міжнародних відносин НАНУ.