Зрадники: історії українських солдат в Криму

Вікна-Новини

До річниці окупації Криму ми згадуємо тих, хто лишився вірний присязі. Протягом цілого тижня Сергій Стеценко розповідатиме про кримських військових, які не зрадили народ України.

Сьогодні ж розповідь про тих, хто зрадив Україну. Жоден з них не приніс свою жертву. Обіцянки великих зарплат, житла та забезпечення зробили свою справу. На початку конфлікту в Криму там знаходилось 18 тисяч військовослужбовців, щонайменше 9 з них зрадили присязі та перейшли на сторону Росії. Це половина. Половина невірних.

Нагадаємо, перший репортаж – історія звичайного командира бригади, який вмить став відомий всьому світові, бо не побоявся піти без зброї на автомати окупантів. Юлій Мамчур – український полковник, яким хочеться пишатися.

Другий сюжет про курсантів Нахимівського училища в Криму, які відмовилися складати присягу прапору російського флоту. Тоді, рік тому на очах командирів-зрадників вони заспівали державного славеня і розвернулися геть.

Третій репортаж – історія про про тральщик «Черкаси». Ще рік тому, до початку атаки на півострів, мало хто знав про існування цього корабля і його завдання. Але вже згодом за долею його екіпажу слідкувала із завмиранням серця вся країна. Розповідь про героїчний екіпаж, який попри зраду командування з честю боровся до кінця.

Четвертий сюжет про еліту військовиків – морських піхотинців з Феодосії. Триматися… Це єдине слово, яке чули військовослужбовці. І вони таки витримали.  Їх військова частина найдовше протрималася на півострові під дулами російських автоматів, через тиждень після референдуму над їх частиною в Феодосії ще майорів український прапор.