Выпуск 99 | 09.05.2014 | Сезон 18

Вікна 22:00

Мільйони українців сьогодні зранку стали жертвами пожежі, яку вже називають диверсією. Вони не побачили й не почули своїх улюблених програм. Невідомо хто підпалив кабелі головного телецентру України. З ефіру зникли зо два десятки телеканалів і радіостанцій.

Вогонь в колодязі між телецентром, військовим цвинтарем та телевежею вгледів випадковий перехожий. Це була о пів на п’ята ранку, тому там мало хто може в цей час проходити. Рятувальники прибули одразу, але приборкувати пожежу почали лише через 8 годин!

З вулиці про пожежу національного масштабу говорить кількість техніки, самих рятувальників та правоохоронців із СБУшниками – десятки машин, майже сотня люду – всі навколо одного маленького задимленого колектора – тим часом усередині вигорають мережі двох десятків телеканалів та радіостанцій України.

За ці години мережі розгорілися на понад 30 метрів. Рятувальникам довелося працювати під землею повзком, у той час температура там сягала понад 800 градусів.

Рятувальники визнають, становище – нестандартне – та час згаяли не вони, їм довго не давали дозволів на знеструмлення мікрорайону – поряд метро, лікарня та інститут нейрохірургії – всі врешті перейшли на генератори, однак за той час дороге оптоволокно вигоріло вщент.

Неофіційно телевізійники подейкують – для підпалу суперзахищених проводів потрібен був вибух і його зробили професіонали.

Проте не очікуючи висновків експертів, із своїми поквапився – голова КМДА: «Це – не диверсія. Пожежа виникла через коротке замикання. Не було ніякого вибуху».

Технічний директор групи каналів Інтеру переконаний – від короткого замкнення кабелі не горять.

«Для меня, очевидно, что это не самовозгорание и неслучайно брошенный окурок. Это достаточно сложная система, нужно знать и топологию сетей, нужно знать и принципы работы и расположение этих коллекторов работы и кабели не так просто поджечь с  моей точки зрения, это серьезная диверсия», – прокоментував технічний директор групи каналів «Інтер» Григорій Зінченко.

Її мета, на думку медіа-керівників, вимкнути головні телеканали саме на кілька діб, бо комусь дуже не потрібні святкові телеефіри 9 травня, а також висвітлення псевдореферендумів на Сході 11-го. Та спробу провалено. Мовлення – хоч і дорогою ціною – врешті поновлено, а внутрішня безпека напоготові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: