Випуск від 25.01.2019 (22:00)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 25.01.2019 (17:30)

Провокація чи творчість? Скандал у Національній академії образотворчого мистецтва. Звідти хочуть виперти студента за скульптуру. Він виконав абстрактну антимілітаристську роботу — війська шеренгами — й назвав її «Парад членів». Реакція була блискавичною — тепер хлопця можуть вигнати з навчального закладу. Так, у його скульптурі — очевидний політичний підтекст. Та у мистецтві кожен сам має обирати — йому ображатися чи захоплюватися. Й ця скульптура точно стала подією, що не лишає байдужим нікого. Зокрема й інших студентів, які вийшли до будівлі академії з протестом — ховати мистецтво.

Потрощена столиця. Венесуелу колотить другий день. У Каракасі — чималі руйнування й уже майже три десятки загиблих унаслідок сутичок. Лідер опозиції, що проголосив себе президентом — не хоче поступатися. А чинний Мадуро поки що тримається за владу. Й кляне за все — американців. Він не лише вигнав американських дипломатів із країни, а й відкликав тепер своїх — зі США. А от підтримує його цілковито — Росія.

Врятовані з вогню. На Миколаївщині сталася моторошна ДТП, у якій ледь живцем не згоріла ціла сім’я. Подружжя з 3-річним сином поверталося від родичів до Херсона. Коли раптом їхня автівка зіткнулася з величезним причепом, що відірвався від вантажівки й вигнався на зустрічну смугу. Легковик умить спалахнув. Родина втрапила у вогняну пастку. Люди так і загинули б, якби не двоє братів, що кинулися на допомогу. Чоловіки саме встигли витягти всіх, як машина — вибухнула.

Кожна четверта школа України стає інклюзивною. Тобто, для дітей з інвалідністю та особливими потребами в навчанні, є більше можливостей опановувати науки не вдома, як це було колись, а навпаки, як усі, сісти до шкільної парти.

ТОП-3 найуспішніших українських фільмів назвали в Держкіно. Рекордсменами касових зборів 2018-го були комедія «Скажене весілля», мультфільм «Викрадена принцеса» й романтична комедія «Я, ти, він, вона».

Батькам пропонували не раз покинути його, відмовитися від дитини. Бо він не говорить, насилу рухається й ледь може ложку підняти сам. У Ігоря Лободи — поствакцинальний енцефаліт. І він повсякчас мучиться від епілептичних нападів. Утім батьки, маючи ще трьох діток, не полишають боротьби. Родина й не просила б грошей на реабілітацію — якби в батька не діагностували рак. Він прикордонник із Севастополя. Під час анексії не зрадив України. Тож тепер вся Україна може йому за це віддячити, допомігши зібрати гроші на реабілітацію його первістка.

І Вікна повертаються. Продаж землі, зброї, тіла та марихуани – в Україні під забороною. Не дозволено законом та — суспільною думкою. Щодо всіх цих питань переважна більшість громадськості — за те, аби бути проти.

І вже готові результати вашого голосування у Телепорталі. Нагадаю, після кривавих сутичок у Венесуелі через революцію — ми запитували вас: Чи вдарили б Ви людину через політичні переконання? І ось як ви відповіли: Так, вдарять, якщо не розуміє слів 12 % наших глядачів, ні, вважають, що слово сильніше за кулак 68 % наших глядачів, і байдужі, бо аполітичні — 20 % наших глядачів.

Суворов — на вихід. Пам’ятник російському полководцю прибрали з подвір’я військового Ліцею імені Богуна.

І далі до подій на фронті. Там знову втрати — загинув один український військовий. Ще четверо — поранені. Сьогодні зранку бойовики підступно обстріляли автомобіль, що віз українських військових з протитанкового ракетного комплексу.