Випуск від 05.10.2018 (22:00) | 05.10.2018 | 2018

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 05.10.2018 (17:30)

На Запоріжжі комунальники пиляли велике дерево і навіть не відгородилися застережною стрічкою. Жінка з вадами слуху саме поверталася додому з ринку. І не чула гуркоту бензопили. На неї впало спиляне дерево, а тоді ще й з обірваних електро-дротів вдарило струмом  у 10 тисяч вольтів.

Знову швидкість — на контролі. За статистикою останніх 13-ти років, 74 тисячі українців загинули на дорогах саме через перевищення швидкості. Ці цифри сьогодні оприлюднив прем’єр Гройсман і заявив — швидкість на українських шляхах з понеділка — знову суворо контролюватимуть.

Від завтра Олег Сенцов припиняє 145ти-денне голодування. Його змусили — заявив адвокат українського бранця Кремля.

Українська церква стане незалежною, тобто, отримає Томос уже до кінця року. Це — прогноз спікера парламенту Андрія Парубія, який сьогодні зустрівся із представниками вселенського патріарха Варфоломія. Екзархи у Києві проводять підготовку до отримання Томосу. Утім російський патріарх Кирило також усіляко цьому протистоїть.

Америка в жіночих протестах. У Вашингтоні та Нью-Йорку тисячі американок — проти затвердження суддею Верховного Суду США Бретта Кавано. Його звинувачують у спробі зґвалтування.

Отже сьогоднішнє опитування в Телепорталі — про політичну репутацію. Питання звучить так: Чи віддасте голос за політика з сумнівним минулим?

Ми завершуємо спецпроект «Вікон» до освітянського свята – «День учителя». Наш кореспондент Сергій Єременко, вчитель мови і літератури за освітою, на тиждень пішов працювати до школи. Аби дізнатися, які вони, сучасні школярі. І сучасні вчителі. Наскільки зарплатня відповідає їхній праці. Та про яких учителів мріють нинішні діти.

У переддень свята вчителя президент Порошенко пообіцяв відкрити в Одесі болгарську школу. А у Софії — столиці Болгарії — український культурний центр.

Чи є альтернатива Мінським перемовам, коли Україна поверне Донбас і хто загрожує спустошити українську газову трубу? На ці та інші питання відповів другий президент України Леонід Кучма. Він зустрівся зі студентами Чернігівського технологічного університету.

Зник президент Інтерполу. Востаннє з Мен Хунвеєм його колеги спілкувалися наприкінці вересня.

Президента — за ґрати. За корупцію. Колишній президент Південної Кореї Лі Мьон Бак засуджений до 15 років ув’язнення — через хабарництво.

Ми вже готові оголосити результати. Питання звучало так: Чи віддасте голос за політика з сумнівним минулим? Так, вони всі сумнівні — 19%; ні, бо це ганьба — 61%; байдуже, я не голосуватиму — 20%.

Премія миру за боротьбу із сексуальним насиллям на війні. Нобеля отримали лікар-гінеколог із Конго Денис Муквеге та іракська право-захисниця Надя Мурад.

Ідемо на український схід. 24 обстріли, 6 із яких — із забороненої Мінськом зброї. Наприкінці випуску ми традиційно згадуємо тих, у кого війна забрала найцінніше — життя. Цього тижня — одна втрата. Це боєць штурмового батальйону «Айдар» Олексій Влодарський із позивним «Скіф».