Випуск від 05.11.2018 (22:00)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 05.11.2018 (17:30)

Її вбили. З таким гаслом у кількох українських містах — відбулися акції пам’яті Катерини Гандзюк, відомої громадської активістки та радниці мера Херсона. Люди почали виходити на вулицю, коли дізналися про її смерть. Катерина Гандзюк, яку в липні облили сірчаною кислотою — померла вчора у лікарні. Тепер інші активісти вимагають у влади розслідувати цю справу як належить — знайти замовників та покарати вбивць.

Тему нападів на активістів — ми сьогодні виносимо на голосування в Телепортал. І питання звучить так: Чи небезпечно в Україні бути активістом?

А тепер фронтова хроніка. На Сході — маємо втрати.

Учасник Ігор нескорених — Олександр Бєлобоков — втрапив у скандал. Поки він здобував медалі в австралійському Сіднеї — в Україні засумнівалися, що він справжній ветеран АТО. У соцмережах почали писати, що свою травму він дістав — не на фронті. А отже — брати участь у Іграх нескорених — не мав права. Аби з’ясувати правду — Бєлобокова розпитали за допомогою відеозв’язку — інші учасники АТО.

Вбивчий потоп у Італії. Через сильну повінь — там вже загинуло 30-ро людей.

Вони спалюють долари, американські прапори й портрети Трапма. В Ірані — відбулися акції — проти американських санкцій.

Мотлоху — аж до стелі. А під ним — немічна жінка. В Одесі — чоловік тягне зі сміттярки до квартири — купи непотребу. Серед завалів разом із ним — живе його хвора дружина. Дістатися звідти вона не може, бо не ходить. Тож мешканці будинку, які теж потерпають через таке смердюче сусідство — покликали рятувальників та поліцію. Аби — й жінку визволити, й помешкання прибрати.

Назад, до старих тарифів. У Тернополі люди змусили мера — повернути попередню вартість проїзду в громадському транспорті. Тепер поїздка в тролейбусі — знову коштуватиме 4 гривні, замість вісьмох.

Лісові війни. В Коцюбинському, що під Києвом — вже третій за три роки — переворот. Депутати усунули з посади голову Ольгу Матюшину. Кажуть — не хоче співпрацювати. А вона підтверджує — справді не хоче. Бо ті намагаються незаконно розділити тисячі гектарів лісу. Через постійний конфлікт між головою і депутатами селище живе без бюджету, а в одному з мікрорайонів — досі не ввімкнули тепло.

Вони успішні, проте й у них трапляються невдачі. Їм так само доводиться долати перешкоди та віднаходити сили йти далі. Вони — це жінки-українки, що вже досягли визнання. Й нині — готові поділитися своїм досвідом з майбутніми лідерками.

І вже готові результати вашого голосування в Телепорталі. Чи небезпечно в Україні бути активістом? І ось результати: Так, їх часто переслідують — 71 %; ні, просто навколо них багато галасу — 14 %; байдуже, вони знають, на що йдуть — 15 %.

5 місяців — у воді. Екстремал встановив світовий рекорд, обпливши Велику Британію.

У Києві покажуть виставу Бернінг Дорз — двері, що палають, білоруського вільного театру. Спектакль присвячений Олегу Сенцову. За версією Нью-Йорк Таймз — він належить до трійки найважливіших театральних подій року. Виставу вже побачили на всіх континентах. Це буде перший показ в Україні. Його ініціював лідер гурту Бумбокс — Андрій Хливнюк.