Випуск від 05.12.2018 (17:30) | 05.12.2018 | 2018

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 04.12.2018 (22:00)

І розпочинаємо з останніх новин — про полонених українських моряків. Уповноважена з прав людини Людмила Денисова — розповіла нові деталі — щодо їхнього стану здоров’я. Йдеться про трьох моряків, які дістали поранення, коли російські кораблі — почали стріляти по українських і захопили їх у Керченській протоці. Російська омбудсменка — нарешті відповіла на запит української й повідомила — у двох моряків — травми рук, у третього — поранені обидві ноги.

Найбільша за останні 5 років загроза повномасштабної війни. Такі реалії, на думку Головно-командувача Збройних сил — Віктора Муженка, нині в Україні. Учора він оприлюднив світлини з супутника, що доводять — Росія активно употужнює бойову готовність поряд кордонів з Україною.

Буде боляче. Так пригрозив американський Держдеп — Росії, у разі якщо вона не звільнить українських моряків. Світова спільнота досі сипле заявами — після зухвалого нападу Росії на українські судна в Керченській протоці. А НАТО заявляє — що збільшує свою присутність у Чорному морі і уважно стежить там за поведінкою російських сил.

Американський ультиматум — Москві. Росії дали рівно два місяці, аби та припинила порушувати угоду про ракети малої та середньої дальності. Інакше США — вибудуть з цієї угоди. Так заявив держ-секретар США Майк Помпео — на саміті НАТО.

І тему надійності НАТО — як союзника України — ми сьогодні пропонуємо в Телепорталі. Питання таке: Чи вірите Ви, що НАТО захистить Україну?

Підпалив будинок односельців, бо образився на нього. Сталося це на Кіровоградщині, посеред білого дня. До хати військового — кинули пляшку із займистою сумішшю. Будинок умить спалахнув. У ньому на ту мить були жінка з 5-річною донечкою. Їм дивом вдалося вибратися з вогню. Із тяжкими опіками — вони в лікарні.

Вовчий терор на Тернопіллі. Днями — хижаки — пошматували свійських тварин — одразу в кількох селах. Та вже згодом — напали й на людей, скалічили двох чоловіків. Нині — обидва — з численними ранами в лікарні.

Спеціальні доріжки для слабозорих і пандуси під правильним кутом. В Україні запровадять нові будівельні норми. Вони будуть обов’язкові для всіх забудовників.

Дату об’єднавчого собору — оголошено. Сьогодні Президент Петро Порошенко — назвав день і місце собору. Там буде Обрано Голову незалежної автокефальної церкви, який і зможе отримати для України Томос. Відбудеться собор 15-го грудня, у церковній візитівці України — Софії Київській.

Ми продовжуємо серію спец-репортажів Марії Малевської з Арктики. Про місце на краю світу, де земля норвезька, поселення — російські, а робочі руки — українські. В сьогоднішній серії «Холодного миру» — законсервоване арктичне селище Піраміда. Життя в якому для Росії — підтримують українці.

Кордон — прорвали. 400 нелегалів із Гондурасу — дісталися до США й попросили притулку. Серед утікачів — чимало жінок та дітей. Вони лізуть через паркан, оминають його морем та влаштовують підкопи.

Протести не вщухають. Французькі мітингарі — не планують припиняти акцій. Їх не задовольнив шестимісячний мораторій на подорожчання пального. Це рішення уряду — французи називають крихтами, а вони вимагають — цілого багета.

Лист — за три мільйони доларів. Це можливо, якщо його автор — Альберт Ейнштейн.  Послання вченого — продали на аукціоні Кристис у Нью-Йорку. Цей лист — він написав за рік до смерті. На двох сторінках — уславлений вчений — виклав свої релігійні погляди. У ньому є кілька виправлень, зроблених рукою самого Ейнштейна. Початкова ціна — півтора мільйони доларів — під час торгів — підскочила майже вдвічі.

Надія на порятунок, якої без вас, глядачі «Вікон», просто не було б. Місяць тому — ми познайомили вас із Сашком Ємцем з Хмельницька. У свій один рік — він бореться зі страшною хворобою — раком крові. І єдина змога, яка б дарувала хлопчикові шанс одужати — пересадження кісткового мозку.