Випуск від 09.10.2018 (17:30) | 09.10.2018 | 2018

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 08.10.2018 (22:00)

Знову вибухи на артилерійських складах. Сьогодні в опів на четверту ранку — почалася пожежа в арсеналі поблизe селища Дружба, що на Чернігівщині.

Вибухи військових складів  від початку двотисячних ставалися в Україні ледь не щороку. Лише за час війни з Росією  масштабні аварії на збройницях  траплялися тричі. Ці надзвичайні ситуації й досі неагадують про себе: Сватове — Луганщина, Балаклія — Харківщина та Калинівка — Вінничина.

Троє поранених бійців і обстріляне мирне селище. У зоні бойових дій — чергове загострення. Минулої доби на Донбасі ворог зчинив 36 обстрілів у бік позицій українських захисників.

На Запоріжжі силовики затримали колишнього командира танкового екіпажу так званої ДНР. Він понад рік воював проти української армії на Донеччині й нещодавно повернувся до рідного села. На спецоперацію із затримання зрадника — СБУвці вперше запросили журналістів.

Він був військовим лікарем і діджеєм. Міжнародна група розслідувачів встановила особу другого отруйника Скрипалів. Петров — виявився Мішкіним.

У  Телепорталі ми хотіли поцікавитися у вас, що ви думаєте про запобігання диверсіям в Україні. Чи має Україна повністю закрити кордон із Росією?

Засуджений у Криму український активіст — Володимир Балух —  заповів поховати його — на вільній від окупантів території.

Доленосний Синод. У Стамбулі почалося засідання Вселенського собору, де мають вирішити долю Томосу для України. Синод Константинопольського патріархату триватиме три дні. Очікують, що за результатами цих зборів — Україні нададуть дозвіл на створення єдиної помісної церкви.

10 та 8 років тюрми — за смерть сина. У Харкові суд урадив покарання для батька та матері трирічного хлопчика, який помер рік тому — від голодного виснаження й тяжких травм. Трагедія сталася восени 2017-го. До лікарні Максимка привезла карета швидкої, яку викликали сусіди. В хлопчика були численні перелами, а важив він у два з половиною рази менше від норми.

Гідну плату та умови праці вимагали сьогодні освітяни Львівщини. Понад дві тисячі люду — працівники садочків, шкіл та ВИШів — висловили невдоволення діями влади.

Вони зростали в сусідніх будинках, ходили до однієї школи, вчилися в паралельних класах, а познайомилися — на війні. Й тепер — уже як подружжя — беруть участь у соціальному проекті Міністерства інформ-політики «Запроси мене з війни». До Дня захисника України — дівчата запрошують хлопців до танцю. Щоби піднести бойовий дух тим, хто ще воює. Та підтримати психологічно тих, хто вже відслужив. Загалом, участь у проекті бере 17-ть пар. Сьогодні ж у «Вікнах» — історія снайпера Євгена Мєрінова та військової кореспондентки Юлії Кірієнко. Свій танок вони представлять загалові вже цієї п’ятниці.