Випуск від 16.10.2018 (17:30)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 15.10.2018 (22:00)

Один убитий і троє поранених українських військових — це втрати за минулу добу. Бойовики 37 разів обстрілювали позиції наших захисників по всій лінії фронту. Найбільш напруженою була ситуація на Світлодарському, Донецькому та Маріупольському напрямках.

Верховна Рада нині взялася за часткове зняття недоторканності з двох депутатів Опоблоку — Олександра Вілкула та Дмитра Колесникова. Генпрокуратура стверджує, що Вілкул знищив землі сільсько-господарського призначення та завдав державі збитків на понад 12 мільйонів гривень. Але подання генпрокурора депутати не підтримали. У ці хвилини має відбуватися голосування щодо Дмитра Колесникова.

Демарш і наслідки. Після учорашнього рішення російської православної церкви у Мінську, де на синоді її архієреї вирішили розірвати євхаристичне єднання з Константинополем — нині мережі вибухнули коментарями. Експерти твердять — РПЦ сама заводить себе до ізоляції. А вчорашнє рішення синоду — це шантаж Вселенського патріархату, аби він відмовився від свого рішення про українську автокефалію.

Штрафи на дорогах. Від сьогодні патрульна поліція починає карати водіїв за перевищення швидкості. Тиждень профілактичних бесід — кажуть патрульні — закінчився.

Отже, повернення радарів на дороги та нові штрафи — тема сьогоднішнього опитування в Телепорталі. Й питання звучить так: Чи зможуть штрафи знизити швидкість до 50 км/год?

Лобом у лоб. У Кривому Розі зіткнулися два локомотиви. Як наслідок — троє людей загинуло. Усе сталось у залізорудному кар’єрі.

На сніданок — хліб із водою, а на вечерю, якщо зглянуться сусіди — тарілка супу. В Енергодарі, в одномУ з гуртожитків, голодує самотня 80-річна бабуся, якій несила навіть встати з ліжка. До неї  раз на місяць навідується далека родичка — приїздить, аби забрати пенсію старенької. Натомість залишає кілька хлібин. І невідомо, що було б із бабусею, якби не сусіди.

Третє механічне серце в Україні. В інституті серця — вживили замість цього органа — механічний моторчик. Він продовжить життя до того моменту, коли пацієнтові знайдуть донора серця за кордоном. В Україні трансплантація поки що неможлива. І щодня помирає 9 людей від того, що так і не дочекалися донорського органа. На рік — це втрата більше трьох тисяч життів.

В Україні беруться екранізувати твір Сенцова «Номери». Олег написав його ще до ув’язнення, і це мала бути театральна п’єса.

Благодійний календар. Українські зірки шоу-бізнесу знялися для проекту «Щирі». У національних строях — вони відтворювали автентичність українських свят. Проект стартував у 14-му році. Тоді — організатори усі гроші передали до військового шпиталю. А у 16-му — взялися піднімати музейну справу.

За три дні в Австралії почнуться Ігри Нескорених. Сьогодні пізно увечері українські ветерани, що увійшли до збірної, вилетять до Сіднея.