Випуск від 21.09.2018 (22:00)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 21.09.2018 (17:30)

У Запоріжжі перехожі побачили літню пані, яка падала на маленьку дитину. А потім іще й марно намагалася з нею перейти дорогу. Свідки зупинили бабусю, від якої тхнуло алкоголем, дівчинку від неї забрали, та викликали поліцію і медиків. Але яким був їхній подив, коли дізналися, ким жінка працює.

Навздогін паспортному скандалу. Міністр закордонних справ сьогодні поточнив у Твіттері — у скандальному відео із Закарпаття його не так обурив сам факт роздавання паспортів. А те, що громадян просили тримати це в секреті від України. Тим часом подвійним громадянством по той бік Карпат навряд чи когось здивуєш.

Підозрювані в отруєнні Скрипалів уже втрапляли до рук європейських силовиків. Про це повідомляє міжнародна група журналістів-розслідувачів.

Нема більше договору, офіційно. Мова про угоду про дружбу і співробітництво України з Росією. Міністерство закордонних справ сьогодні передало російській стороні ноту про не подовження партнерського договору з Російською Федерацією. Він був укладений 20 років тому, у ньому йшлося про непосягання на територіальну цілісність та безпеку країн.

Літературний бум. Цей давноочікуваний процес у країні засвідчує 25-й форум видавців у Львові. Там нині стенди вигинаються від художньої, мотиваційної та науково-популярної літератури. Критики пояснюють це тим, що люди почали більше інвестувати у саморозвиток.

Майбутні ракетобудівники, електротехніки, психологи. 12 талановитих студентів сьогодні у Дніпрі відзначив Леонід Кучма. Його президентський фонд «Україна» вже 14 років нагороджує іменними стипендіями обдарованих.

Україна має перейти від президентської до парламентської форми правління — канцлерського типу, вважає Юлія Тимошенко.

Подвійний рекорд. По-перше, українка Дар’я Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу з дзюдо. А по-друге, вона стала першою українкою, яка виборола чемпіонство світу.

У маленькому селі на Одещині знають, як протистояти кліматичним змінам. Туди завезли водяних буйволів аби озера не пересихали, а береги не перетворювалися на очеретяні хащі. Самі ж селяни — ідуть у ногу з передовими країнами світу. І вже відмовляються від газу та висаджують енергетичні верби.

Програми із боротьби зі зміною клімату є і на державному рівні. Утім — вони лише на папері. Жодної відповідальності за їхнє не виконання не передбачено. Але глобальне потепління не чекатиме, тому долучитися до протидії кліматичним змінам можна навіть на рівні однієї родини. Як? Протягом тижня досліджувала Яна Брензей у спецпроекті «Клімат-контроль».

Ми вже готові підбити підсумки вашого голосування в Телепорталі. Чи читаєте Ви бодай кілька книжок на рік?  Так, я регулярно читаю — 26%; так, але рідко — 38%; ні, мені досить ТБ та гаджетів — 36%.

Поблизу Лебединського та Широкиного — наші бійці опинилися під вогнем 82-го міномета. Працював міномет і біля Кримського. Але вже 120-го калібру. Традиційно, щоп’ятниці, хвилиною мовчання ми вшановуємо бійців, які полягли на фронті. За тиждень маємо три втрати.