PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InZpa25hLnN0Yi51YSIgc3JjPSIvL3BsYXllci52ZXJ0YW1lZGlhLmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjAxL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

Працедавці вирішили переробити вузівські програми підготовки

19.09.2013

Video: Працедавці вирішили переробити вузівські програми підготовки

Вікна 18:00

Роботодавці скаржаться, що в університетах готують людей, які їм не потрібні. На завод молодь приходить без потрібних навичок. Тож самі вирішили переписати вишівські програми підготовки. 
Джинси турецької якості будь-яких розмірів пропонує інженер-електрик Лариса. Їй, освіченій, на базарі є з ким поговорити. Половина продавців – дипломовані. Менеджер підприємств продає куртки, планує то кидати. Гаманцями торгує дипломована кухарка. 
В Україні діють 300 університетів. Для порівняння, у Франції – 20. І при тому українські компанії мають тисячі вакансій, які нема ким заповнити. 
«Бізнес йде в університети і диктує умови. Вони говорять прямим текстом – нас не влаштовує якість випускників, які приходять від вас. В університетів нема інших шляхів, як іти на зустріч бізнесу», – каже Ярослав Каплан, президент студентської організації.
Це презентації програми «Паспорт професії». Группа СКМ втомилася від необхідності з нуля навчати працівників. Разом з освітянами розробила програми з металургії, енергетики та журналістики. Чого треба вчити студентів, аби ті працювали на підприємствах групи. 
«В двадцатом веке все-таки это была экономика академических знаний. Не даром специалисты в своих отраслях были ходячими энциклопедиями. Сейчас образование 21 века это навеки работы с информацией. Искать, анализировать, убирать лишнее выделять главное… Социальные навыки. Коммуникация», – розповідає Наталя Ємченко, директор по зв’язкам з громадськістю групи СКМ.
Аби викладачі зрозуміли, чому саме такі вимоги, їх на місяць відрядили на виробництво. Наступні 2 роки мають навчати за новою програмою фахівців, які потрібні групі. Інженер може не знати державних стандартів, вони є в Інтернеті. Але має вміти планувати час, працювати в команді. Крім того має розуміти, які навички потрібні, аби отримати підвищення.
Англійці стали партнерами проекту. 
«У нас була морока така років 40 тому. Коли людей випускали з невірним набором знань. Ми вирішили від того і в нас підприємства вирішують, що має знати персонал. А не посадовці в міністерстві. Вони формують стандарти навчання з кожного фаху», – розповів Мартін Доул, директор британської ради в Україні.
Британець розповідає, в Англії учень може зайти в Інтернет і на спеціальному сайті подивитись – скільки до його майбутньої платні додадуть німецька мова, знання офісних програм чи права водія. Людина має знати задля чого вона вчиться, інакше кваліфіковані продавці на ринку.