PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InZpa25hLnN0Yi51YSIgc3JjPSIvL3BsYXllci52ZXJ0YW1lZGlhLmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjAxL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

Батько дітей-мауглі виправився, але суд залишив вирок без змін

13.01.2014

Вікна 22:00

Батька львівських дітей-мауглі не випустили з-за ґрат. Вирок райсуду про 2 роки в’язниці за зловмисне невиконання батьківських обов’язків, Апеляційний суд залишив без змін.

Нагадаємо, півроку тому в рідній хаті знайшли виснажених хлопчиків 6 та 14 років. Вони не могли ні стояти, ні сидіти, ні самі їсти. Матір через шизофренію визнали неосудною, батька позбавили прав на дітей, а потім і ув’язнили.

Це вже вдруге судовий вирок ошелешив учасників справи. 2 роки ув’язнення батькові, котрий, на думку адвокатів, соціальних працівників і медиків, явно виправився і усвідомив завдану дітям кривду – за суворе покарання.

«Фактично суд не приймає до уваги то, що я потрібен дітям своїм», – сказав батько Любомир Кучумов.

І справді потрібен, погоджуються медики. Прогрес у лікуванні дітей у міській психіатричній лікарні уповільнився відтоді, як батько перестав навідувати дітей. Надто це видно в старшого сина Любомира.

«Ми спостерігаємо депресивний стан дитини і назагал по обох дітях можна сказати, що вони все-таки тужать за своїми батьками», – повідомила Оксана Лемішко, завідувачка дитячого відділення Львівської обласної психіатричної лікарні.

«А коли вже Любомира Кучумова ув’язнили і лікар попросила принести фотограції, то Юрчик цілував фотографії тата», – розповіла соціальна працівниця Наталя Клапатюк.

Батько за 2 місяці, поки тривало слідство, кажуть захисники, зробив стільки, що байдужості до синів йому не закинеш. Недбале ставлення до дітей передусім стосується їхньої матері. Але її визнали неосудною і лікують у психлікарні.

Хоча діти й мама в одній установі, але вони не бачаться, бо матері наразі не дають на це дозволу. Вона до травня – на примусовому лікуванні. Матір своєю чергою і далі не дозволяє фільмувати дітей. І нема на це ради, аж поки хлопчиків юридично не оформлять до постійного спеціалізованого закладу.

Це мало статися ще перших років їхнього життя, тоді б діти не були доведені до інвалідності. 5-ро держслужбовців за недбальство отримали хто догани, хто звільнення. Але зараз, каже соцпрацівник, йдеться про те, що краще дітям. Усі готові допомагати цій родині, кожен крок пильнувати, навіть батька на поруки взяти. Але прокурор не згоден: покарання має відповідати тяжкості злочину. А умови життя дітей були просто жахливими.

«Власне, це фактично чи не катування своєрідне. То в даній ситуації вважаю, що буква закону повинна бути повністю дотримана. І має бути максимальна міра покарання застосована до тих людей, щоб інші зважали на це», – сказав Ярослав Шокало, начальник відділу прав і свобод дітей обласної прокуратури.

«Я дуже сильно розкаююсь і визнаю, як то говориться те, все, що сталося. Але, на жаль, моє розкаяння ніхто не приймає до уваги», – каже батько Любомир Кучумов.

«Звичайно, що і вбивця зразу кається: що ж я зробив?, коли отримує довічне позбавлення волі. Але що ж, ми будемо випускати вбивцю на волю?» – додав Ярослав Шокало, начальник відділу прав і свобод дітей обласної прокуратури.

Чи стала повчальною історія львівських діток – беззаперечно. По всій Україні відповідних чиновників потрусили із перевірками. І це справедливо, каже батько-в’язень Любомир Кучумов. Утім, замало для системи, зате вона з ним, вважає, надто сувора. Тому упродовж 3-х місяців подаватиме касаційну скаргу.

Video: Батько дітей-мауглі виправився, але суд залишив вирок без змін